Home Print
ONLINE games
Broadcasts history
et en
Menu

Tutvustus

PAF Korvpalli E-spordiliiga alustab

Virtuaalsest võistlusest võtavad osa tänavu PAF Eesti-Läti Korvpalliliigas kaasa teinud Eesti klubid ehk BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, TalTech, Pärnu Sadam/Transcom, Rakvere Tarvas, Tallinna Kalev/TLÜ ja AVIS UTILITAS Rapla. Võistlema hakatakse videomängus NBA 2K20 ja seda PlayStationi konsooliga.

E-liiga meeskonnad koosnevad minimaalselt viiest ja maksimaalselt kümnest liikmest. Võistkonna koosseisu kuuluvad praegused või endised klubi mängijad, treenerid, taustajõud, kontoriröötajad või klubi liikmed (s.h ka mõne muu spordiala esindajad). Igal klubil on võimalus meeskonda lisada üks e-gamer läbi liiga ametliku drafti. 

Ühes mängus saab üks meeskond kasutada 5 mängijat, vahetusi teha ei saa. Mängitakse 5 vs 5 formaadis, kus iga mängija juhib 1 virtuaalset mängijat.

 

Võistlussüsteem

Põhiturniiril mängivad kõik omavahel läbi ühe ringi (round-robin). Põhiturniiri esimesed kaks jõuavad otse poolfinaali, kohad 3.-6. kohtuvad veerandfinaalides (3. vs 6. ja 4. vs 5. ), mis mängitakse esimese võiduni. Mängu võitjad pääsevad edasi poolfinaalmängudele. Veerandfinaalides kaotanud võistkonnad saavad lõplikus paremusjärjestuses 5. ja 6. koha vastavalt põhiturniiri paremusjärjestusele. Poolfinaalides lähevad vastamisi põhiturniiri võitja ja madalama asetusega veerandfinaali võitja ning põhiturniiri teine ja kõrgema asetusega veerandfinaali võitja.

Liigas on kokku kümme mängupäeva: 7 põhiturniiri mängupäeva, 1 veerandfinaalide päev, 1 poolfinaalide päev ja 1 kohamängude päev.

 

Ajakava

Põhiturniiri mängupäevad L25.04, E27.04, K29.04, L02.05, E04.05, K06.05, L09.05

veerandfinaalide päev E11.05

poolfinaalide päev K13.05

finaalipäev L16.05

 


 

Liiga nimisponsor on PAF 

 

PAF Korvpalli E-spordiliiga ametlik varustuspartner on Sony Center.

 

NBA 2K20 mängu ametlik esindaja on Gamestar Holding OÜ

 

Liiga ülekanded toodab Levira.

 

Liiga meediapartnerid on Delfi ja Telia.

Sulge

Ülekanded