Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Koolivaheaja turniir kestab pühapäevast teisipäevani

12. BSBC - üks päev turniirini (täiendatud)

29.12.2015

Pühapäeval algab juba 12. korda Tallinnas Audentese Spordihoones BSBC ehk Balti Mere Korvpalliturniir noortele - U16 ja U18 vanuseklassis. Turniiri kuupäevad on 3.-5. jaanuar ning Eesti koondis kohtub järjekorras Rootsi, Soome ja Lätiga.

Tegu on juba auväärse traditsiooni ning renomeega turniiriga. Külalised (nii näiteks Soome koondise peatreener Henrik Dettman, Rootsi korvpallijuhid jne) tulevad siia pikalt planeerides ja heal meelel. Koolivaheaeg valitseb kõikjal.

 

Uute uudistega noorte ilveste hetkeolukorrast koduturniiri eel saab end kurssi viia BSBC kodulehel - vt SIIT.

 

„Olulisem ongi esile tuua, et BSBC toimub tänavu juba 12. korda. Tegu on meil Eestis küllap olulisima noorteturniiriga, mis annab võimaluse esimeseks kokuvõtteks meie aastakäikude suutlikkuse kohta,“ lisas Korvpalliliidu noortekoondiste projektijuht Raiko Matsalu.

 

BSBC on ka oluline üritus korvpalliagentidele, skautidele. Korvpalliagent Reed Nopponen on kinnitanud: „Oma Eestis tegutsetud aja jooksul olen igal aastal huviga BSBC turniiri mängijaid jälginud ja kindlasti külastan turniiri ka see jaanuaris“. Agendid on seegi kord broneerinud arvukalt majutust.

 

BSBC-l on osalenud tulevased staarid nagu Jonas Jerebko, Petteri Koponen, Läti vennad Davis ja Dainis Bertans, Ludvik Hakanson, Christian Drejer, Janis Strelnieks, Elina Babkina, Siim-Sander Vene, Rain Veideman, Sabine Niedola, Martins Meiers jmt.

 

Eelmise BSBC turniiri puhul hindasid treenerid-asjatundjad noormeeste etteaste üsna õnnestunuks - selle kinituseks oli ka U16 poiste üliedukas suvi. Neidudel läks konarlikumalt ning ka U18 EM-suvi näitas, et ses koondises leidus küll head võistkonnavaimu, kuid puudusid liidrid, kes oleks rasketel hetkedel mängu oma õlule võtnud.

Teadmiseks veel niipalju, et puudu on noormeeste koosseisudest Itaalias pallivad Arnold Mitt (Reggio Emilia), Hugo Erkmaa (Siena), Kaspar Treier (Torino)ja Kirill Koršunov (Livorno), samuti Hispaanias mängiv Karl-Kristjan Karpin (Badalona Joventut). Kohal on treeningutel Matthias Tass, pildil (CSP Limoges, U18 koondis)) ja Kaspar Kitsing (Trento, U16). Esimene on osalemist ka kinnitanud.

 

Olgu lisatud, et BSBC avapäev 3. jaanuar on mängupäev ka VTB Ühisliigas: BC Kalev/Cramo vs Riia VEF. Huvitav ehk teada, et kõik VEFi nimekirjas olevad lätlased ja kõik Kalev/Cramo nimekirjas olevad eestlased on mänginud BSBC-l... Erandiks on Arturs Strelnieks ja Gregor Arbet, sest siis polnud veel BSBC noorteturniiri kui nemad olid U18 vanuses.

 

BSBC Eesti esinduste juhendajad:

U16 tütarlapsed: ptr Marek Koitla, tr Andrus Noormägi

U18 neiud: ptr Jaanus Levkoi; tr Heino Rebane

U16 poisid: Indrek Reinbok, Vaido Rego

U18 noormehed: Rauno Pehka, Toomas Kandimaa, Martin Rausberg

Sulge

Ülekanded