Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Ken-Martti Reinart. Foto: Siim Semiskar.

U16 koondise MVP Ken-Martti Reinart: turniirivõit tuli ülikõva tiimivaimu ja agressiivsuse pealt

08.01.2019

Tallinnas toimunud Balti mere karikaturniiril korvpallis õnnestus Eestil neljast esikohast koju jätta üks, kui poiste U16 koondis kaotas küll avamängus mõneti ootamatult Rootsile 75:87, kuid alistas seejärel suurest kaotusseisust välja tulles lisaajal Soome 111:107 ning viimasel päeval samuti sügavast august välja rabelenuna Läti 86:84.

Eesti koondise vaieldamatu liider oli turniiri MVP-ks valitud Ken-Martti Reinart, kes kogus kolme kohtumisega keskmiselt 29,3 minutit, 20,3 punkti (seda ulmelise visketabavuse juures 26/32 ehk 81%), 9,7 lauapalli, 3,7 resultatiivset söötu, 2,3 vaheltlõiget ja 5,7 vastastelt kätte saadud viga.

 

Aivar Kuusmaa poeg Kaspar Kuusmaa kandis edukalt välja tiimi teise vedaja rolli, kui tema kontole kogunes keskmiselt 27,1 minutiga, 18,7 punkti, 3 korvisöötu ja 2,7 lauapalli. Kristjan Kroosi arvele jäi keskmiselt 13 punkti ja 4 lauapalli, Gerrit Lehel 11,5 silma ja 4 lauapalli ning Markus Heinakroonil 10,7 punkti, 7 lauapalli ja 2,3 vaheltlõiget.

 

Juba eelmise aasta tsükli aasta nooremana U16 koondisega kaasa teinud Reinart sõnas pärast turniiri lõppu ja autasustamist, et Eestile tõi edu suurepärane meeskonnavaim ning selle pealt suudeti ka mängud Soome ja Läti vastu kaotusseisust võiduks keerata.

 

Võta palun mängija vaatenurgast kõik kolm BSBC turniiril tehtud kolm kohtumist kokku.

See esimene mäng Rootsiga tuli keeruliselt, kuna ei tundnud nii hästi üksteist ja polnud koos mänginud veel. Aga juba teisel poolajal hakkas paremini minema ja tuli rohkem mängu. Teises mängus Soomega ehmatas alguses ära vastaste agressiivsus, aga kui sellega saime hakkama, siis teisel poolajal ja eriti viimasel veerandajal näitasime sisu ja võtsime võidu ära. Lätiga oli sarnane lugu, kui esimene poolaeg läks selle nahka, et vastased olid agressivsemad ja me ei saanud piisavalt hästi hakkama. Aga pingutasime ja andsime endast parima ning lõpp läks hästi.

 

Mõlemas võidumängus tulite lõpuks suurtest kaotusseisudest välja, kuidas see teil õnnestus ja mille pealt see tuli?

Eks meil treenerid riietusruumis ütlesid, et enam pole midagi kaotada ja tuleb täiega edasi panna. Plaan oli oma mängu mängida, et küll ka tulemus tuleb. Vastased võisid meid küll alguses kinni saada, aga oma asjade tegemise jätkamisel pidi lihtsalt hästi minema.

 

Loe refereeritud artikli täisteksti Korvpall24 lehelt! 

Sulge

Ülekanded