Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Henri Veesaar. Foto: Siim Semiskar.

Madridi Reali noortesüsteemis palliv Henri Veesaar on eluga välismaal rahul

07.01.2020

Lõppenud nädalavahetusel Tallinnas toimunud Balti mere korvpalliturniir tõi Eesti U16 koondises üle mõne aja kodumaa publiku silme alla sel sügisel Hispaania superklubi Madridi Reali akadeemiasse siirdunud keskmängija Henri Veesaare. Korvpallisõbrad ei pidanud pettuma, kui ketsideta 209 cm pikkuseks mõõdetud noormees valiti oma koondise parimaks.

Eesti U16 koondis kaotas turniiri alustuseks valusal moel 68:85 Rootsile, seejärel jäädi 52:80 alla Soomele, aga viimasel päeval mängiti 73:67 üle Läti esindus. See andis turniiril kolmanda koha ja kaela saadi pronksmedalid. “Oli väga hea turniir lõpetada võiduga ja selles mõttes tähendab see pronksmedal väga palju,” kinnitas Veesaar portaalile Korvpall24, et lõunanaabrite vastu võetud võit oli magus.

 

Treener Rauno Pehka käe alt Audentese Spordiklubist laia maailma läinud Veesaar tegi turniiril kaasa kõigis kolmes kohtumises ning sai keskmiselt 27,7 minutiga kirja 13 punkti, 8,7 lauapalli ja 2,3 blokki. Sealjures tabas Veesaar turniiril kolmepunktiviskeid 7-st 3.

 

Selle hooaja alguses Madridi Reali siirdumisega muutus Veesaare elu tema sõnul oluliselt: “Seal on väga tihe elu. Päevas tehakse 4,5 tundi trenni. Lisaks ka kool. Aga mulle meeldib ja saan hakkama,” sõnas mängumees. Konkreetselt korvpallisaalis toimuva kohta lisas: “Treeningud on seal aktiivsemad ja kestavad pikemat aega. Tase on kõrgem, kuna Euroopa parimad on koos. Paljud on minu suurused või isegi suuremad. Mäng ise on palju kiirem, eriti U18 vanuseklassiga koos tehes, kes minust kaks aastat vanemad.”

 

Loe edasi Korvpall24.ee lehelt!

Sulge

Ülekanded