Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Põrgatab Romel Savi, U16 poiste Eesti koondis. Foto: Siim Semiskar

Kaks kaotust saanud U16 poiste Eesti koondis talletas Balti mere turniiril rohkesti õpetlikku

06.01.2022

Audentese spordikeskuses lõppenud Balti mere turniiri viimasel päeval jäi U16 poiste Eesti koondis alla Läti esindusele 60:73.

 

 

Peatreener Kris Killingu taktikepi all atra seav U16 poiste Eesti koondis tegutses Läti esinduse vastu avaveerandajal tulemuslikult. Punkte teeniti nii lähivisetega kui ka kaare tagant ning juhiti 17:15.

 

Nagu päev varem matšis Soome koondisega, läks rütm käest teisel veerandajal. Lätlased juhtisid poolajal 41:30 ja suurendasid vähehaaval edu. Viimase perioodi alguses 20-punktiliseks kasvanud kaotusseisu kahandasid võõrustajad kaheksale punktile, ent murrangu toomiseks nappis nii jõudu, oskusi kui ka ühiseid püüdlusi kaitses ja rünnakul.

 

Killingu sõnul andsid kaks kaotust hoolealustele palju õpetlikku: „Balti turniiri eesmärk oli kaardistada vanuseklassi mängijaid. Proovida eri rotatsioone ja mängijaid eri positsioonidel, et suvel Euroopa meistrivõistlusteks valmistudes oleks pilt selgem, kuidas edasi minna.“

 

Peatreener osutas vajakajäämistele, mille parandamiseks treeningutel tuleks keskenduda: „Mõlema mängu teisel veerandajal ei suutnud me kümne minutiga teha isegi nelja isiklikku viga. Kolmanda veerandaja alguses jäime lätlaste kaitsesurve all natuke hätta. Lasime end liiga kergelt ära suruda, mingil momendil kadus võitlus koha pärast väljakul. Juhul kui oleksime suutnud mõõnu vältida, siis võinuksime mõlema vastasega üsna võrdselt mängida. Võtmekohad olid üks-ühe vastu kaitse ja lauavõitlus, mille parandamiseks tuleb suvel rohkesti vaeva näha.“

 

Järelkasvu treeningutesse suhtumine ja võitluslikkus tegid Killingule kokkuvõttes head meelt: „Võrreldes 27. detsembril startinud ettevalmistuse alguses nähtuga said poisid 5. jaanuariks palju paremaks. Rõhutasin nii mängu eel kui ka poolajal – kui tekib raske moment, siis peavad pingil istujad emotsionaalselt kaasa elama, et väljakul olijad tunneksid seljataga kogu võistkonda. Võideldi lõpuni ja selle eest kiidan poisse.“

 

Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti mõlemad vastased alistanud ja esikoha teeninud Soome koondise mängujuht Elmeri Abbey, kes turniiri viimase päeva võidumängus 66:55 Audentese spordigümnaasiumi üle kogus 21 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu.

 

Läti parimaks turniiril nimetati Rudis Donis ja Eestil Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi liige Romel Savi, kes lätlaste vastu tõi 20 punkti. Väljaspool arvestust turniiril osalenud Audentese spordigümnaasiumi noormeestest valiti parimaks Simm-Marten Saadi.

 

 

U16 poiste turniiri kõige väärtuslikumaks korvpalluriks valiti Soome koondislane Elmeri Abbey.

Autasustas Eesti Korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa.

 

Foto: Siim Semiskar

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers