et en
Menüü

BSBC: noormeeste koondised olid esimesel päeval võidukad

03.01.2018

Eesti noormeeste U16 ja U18 koondised alustasid turniiri võidukalt, olles üle Rootsi eakaaslastest.

U16 koondis alustas mängu väga eneskindlalt ja agressiivselt, minnes avaveerandi järel juhtima 29:15. Teisel veerandil mäng aga lagunes, vastased said lihtsaid korve ja poolajaks oli vahe kahanenud vaid neljapunktiliseks (47:43).

Pärast poolajapausi suutsid eestlased Marko Parkoneni juhendamisel näidata stabiilset mängu, vahe hoiti nelja-viie punkti peal. Lõppskooriks vormistati 93:87. Johannes Kirsipuu tõi eestlaste parimana 20 punkti ja 7 lauapalli.

U18 noormehed vormistasid võitluslikus mängus Rootsi vastu 80:66 võidu. Rootslased läksid küll kiirelt 11:2 ette, kuid meie poisid tegid kaitses korrektuurid ning tõusid mängu tagasi. Esimene veerandaeg napilt vastastele, 19:17. Teine veerand kuulus Eestile - vastased hävitati 22:12 ja poolajale siirduti kaheksapunktilises eduseisus 39:31. Kolmandal veerandil suurendati vahet veelgi ja esimene võit sellel turniiril saavutati kindlalt. Meie parimana tõi Artur Konotsuk 19 punkti ja neli lauapalli. Aleksander Oliver Hint lisas 17 punkti ja seitse lauapalli.

Homme lähevad ka noormeeste koondised vastamisi Soome eakaaslastega.

***

Teistest mängudest:

Läti U16 poisid alistasid Soome eakaaslased numbritega 119:96. Võitjate parimana viskas Toms Liepins 23 punkti.

U18 noormeeste vanuseklassis seljatasid lätlased samuti Soome noormehed tulemusega 76:69. Rainers Hermanovskis tõi võitjate resultatiivsemana 16 silma.