Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Foto: Siim Semiskar

U16 noormeeste koondis võitleb täna BSBC esikoha eest (LIVE DELFI TV-s)

04.01.2018

Baltic Sea Basketball Cup`i teine võistluspäev tõi võidulisa Eesti noormeeste U16 koondisele, kes võitis vaatamata teise veerandi mõõnale Soome eakaaslased 114:88.

 

Sarnaselt esimesele mängule Rootsi vastu kulges Eesti U16 noormeeste mäng täna tõusude ja mõõnadega. Avaveerandi 34:20 võitnud eestlased kaotasid teisel veerandil mängurütmi sootuks ja poolaja juttudeks siirduti riietusruumi juba põhjanaabrite 52:49 juhtimisel. Johannes Kirsipuult poolajaks meie parimana 11 silma. Lauas jäädi pisut hätta, 20-11 jäid selles võrdluses peale soomlased.

 

Teine poolaeg kuulus väga selgelt Marko Parkoneni juhendatavale Eestile, kes võitis kolmanda veerandi 35:21 ja viimase otsustava neljandiku 30:15. Eestlaste parimana tõi Sverre Aav (pildil) üleplatsimehena 20 punkti. Johannes Kirsipuu ja Marcus Lenk lisasid 18 silma. Joel Mäntynen tõi soomlastele 19 punkti.

 

Koondise peatreener Marko Parkoneni vaevab igipõline Eesti juhendajate mure - korvi all on puudust ühest korralikust mehemürakast. "Oleme orienteeritud praegu ainult rünnakule. Proovin saada osade poistega klappi ja selgeks teha, mida nad reaalselt teha oskavad. Kui meile on kaks päeva järjest peaaegu 90 sanga pandud, siis sellise kaitsega ilmselgelt kedagi ei võida," rääkis Parkonen Delfi Spordile. 

 

Homme seisab ees printsipiaalne kohtumine Lätiga. "Elu on näidanud, et Läti taob meid viimasel päeval igast asendist. Ütlesin poistele, et nendega on vaja homme hullama hakata. Eks näis, palju jõudu on," lisas Parkonen. Kuidas Parkonen tema käsutuses olevate mängijate tüüpidega üldjoontes rahul on? "Alati võiks olla üks korralik karu korvi all, aga peame nendega, kes meil on, leidma mingisuguse taktika, kuidas mängida. Kujusi on, aga sõltub sellest, kuidas me edasi liigume ja kuidas nad trenni teevad. Küsimus on selles, kas koduklubis 30 sanga viskamisest mängu peale piisab, kui tuled siia ja midagi teha ei oska?"

 

Vaata Delfi intervjuud Parkoneniga SIIT!

 

Eestil on kirjas kaks võitu, sama seis on ka Läti U16 koondisel. Tänane mäng otsustab seega turniirivõidu. Kell 16:45 Audentese väikeses saalis. Otseülekanne Delfi TV vahendusel.

 

U18 koondis pidi Soome eakaaslatele alla vanduma numbritega 100:70.

 

Eesti jäi avaveerandi järel kaotusseisu 23:31. Teine neljandik oli võrdsete heitlus, milles jäi napilt, 25:22 peale Soome. Poolajale siirduti vastaste 56:45 eduseisus. Eestit hoidis elus poolajaks 14 silma toonud Pärnu Sadama mängija Artur Konotšuk.

 

Kolmandal veerandil olukord paraku halvenes. Eestlased jäid kiirete ja füüsiliste soomlaste katmisel hätta ning viimasele veerandile siirduti põhjanaabrite võimsas 82:58 eduseisus.

 

Viimane veerand oli soomlaste jaoks vaid vormistamise küsimus. Mikael Jantunen oli vastaste parim 18 punkti ja 10 lauapalliga. Eesti poolelt jäi Konotšuk 14 silma peale, Henri Drell lisas 13 ja Karl-Kristjan Karpin 12 silma

 

Vastastele tuleb au anda - nende visketabavus väljakult oli muljetavaldav 53%. Kahesed suisa 66%.

 

"Tänane pilt ja skoor näitavad seda tööd, mis on tehtud. Saime end proovida Euroopa meistrivõistluste A-divisjoni võistkonna vastu ja kontrollida valmisolekut. Mida ma eelnevalt kartsin, see reaalsuses välja tuligi," võttis mängu Delfi TV-le lühidalt kokku Eesti U18 koondise peatreener Indrek Reinbok. Kas soomlased on siis füüsiliselt tugevamad ja agressiivsemad, viskavad paremini? Milles nende edu väljendub? "Täna väljendus selles, et soomlased suutsid lõpuni kiirelt ja agressiivselt tegutseda. Meie püüdsime samuti agressiivset taset hoida, aga mingil hetkel maksime selle arvelt selgelt lõivu. Osadele mängijatele oli see liiga lühikene aeg olnud, et omandada kõiki nüansse, mis tagaks agressiivse mängu toimimise," selgitas Reinbok.


***

 

Noormeeste päeva esimeses kohtumises oli Läti U16 koondis 89:80 üle Rootsi esindusvõistkonnast. Terve mängu vältel tagaajaja rollis olnud rootslased mängisid küll meeskondlikult ja tabasid viskeid hästi, kuid täna jäi sellest Läti vastu väheseks. Täiseduga jätkavate lõunanaabrite resultatiivsemana viskas Toms Liepins 23 punkti.

 

Läti U18 noormeeste koondis jätkab täiseduga, kui täna oldi 88:73 üle Rootsist. Selgelt terve mängu vältel paremini mänginud lätlaste parimana tõi Valters Veveris 22 silma.

 

Vaata noormeeste turniiritabelit ja statistikat SIIT!

Sulge

Ülekanded