Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Foto: Siim Semiskar

BSBC: U16 koondis kaotas esikoha mängus lisaajal Lätile

05.01.2018

Balti mere maade karikaturniir lõppes Eesti noormeeste koondiste jaoks teise ja kolmanda kohaga – U16 koondis kaotas pingelise lõpuga mängus lisajal Lätile 85:88. U18 noormehed jäid lõunanaabritele alla 90:65 ning teenisid pronksi. 

Liigume kohe U16 kohtumise neljanda veerandi algusesse, mida alustati seisult 55:58. Sverre Aavale tehti kolmese taga viga, noormees tabas joonelt kõik visked. Johannes Kirsipuu kolmene seitse ja pool minutit enne normaalaja lõppu viis eestlased ette 63:62. Seejärel tegi noormees kaks pluss üks rünnaku, millele järgnesid ovatsioonid Audentese väikeses saalis.  Järgnevad minutid olid mõlemalt poolt rabedad – tehti rumalaid pallikaotusi ja raskeid viskeid. Kui mängida jäi veidi alla viie minuti juhtis Eesti 66:64 ja lätlased võtsid aja maha. Sellele järgnes Toms Liepinsi resultatiivne kaks pluss üks rünnak (66:67). Eesti üks liidritest, Johannes Kirsipuu langes kolm ja pool minutit enne normaalaja lõppu viie veaga pingile. Veidi üle kolme minuti jäi normaalaja lõpuni kui Sverre Aava hullumeelne lauapõrkest kahene viis Eesti taas juhtima 70:69. Markus Ruubeli tabavad vabavisked viisid Marko Parkoneni hoolealused ette kolme punktiga 72:69. Lätlased eksisid lähiviskel, Aav tegi teisel pool jooksu. Lõunanaabrite vabavisked vähendasid vahe minimaalseks ja mängida jäi 54 sekundit. Eestlased patustasid jooksuga, kui kellale oli jäänud 34 sekundit. Läti tagamängija Liepnis harutas kodumeeskonna kaitse laiali ning tõi korvi alt kaks silma (72:73). Pärast timeouti ei suutnud eestlased küljeauti välja sööta ning rünnakuõigus läks lõunanaabritele. Liepinsi vabavisked viisid vastased ette 75:72. Mängida jäi 20 sekundit. Sverre Aav meelitas välja vea ning siirdus joonele, kust noormees tabas kahest ühe. Kellale olid jäänud napid 4,4 sekundit ja Läti peatreener võttis aja maha. Eestlased tegid kiire vea, mille järel tabas Karlis Krumins omakorda kahest ühe. Timeout Parkonenile. Sverre Aav tabas koos veaga kolmese, kuid ei suutnud vabaviset realiseerida. Korvi alt sai upitada veel Joosep Heinla, kuid temagi vise ei tabanud. BSBC U16 noormeeste võitja tuli välja selgitada lisaajal!

 

Lisaaeg:

 

Lätlased avasid lisaaja skoori ühe tabava vabaviskega. Meie poolt tabas Marcus Lenk,  millele lätlased vastasid kiire kolmesega (78:80). Lenk tegi teisel pool uuesti korvi alt kaks punkti. 80:80. Lenk teenis vaheltlõike järel vabavisked, mille realiseeris ning seejärel tõi veel kiirrünnakust kaks punkti. Lätlased eksisid mitmel rünnakul järjest, kuid Lenk oli mees omal kohal, meelitades välja veel ühe vea ning tabades joonelt kahest ühe (85:80). Kuid lõunanaabrid näitasid sitkust. Sulcs realiseeris kaks pluss üks rünnaku ning vahe oli taas vaid kaks punkti. Mängida jäi minut. Lenk eksis lihtsal lähiviskel ning lätlased realiseerisid veel ühe koos veaga korvi. Vabavise samuti sisse. Teisel pool oli vaba tee korvile Joosep Heinlal, kes õnnetul kombel libises ja koos palliga auti libises. Eestil ei jäänud muud üle, kui teha viga ning lõunanaabrite tabavate vabavisete järel oli seis meie poolt vaadatuna 85:88. Mängida jäi 4,7 sekundit. Imet enam ei sündinud ja vastu tuli võtta väga valus kaotus.

 

Läti parimana tõi turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Toms Liepins 26 punkti. Eesti edukaimad korvikütid olid kaotusmängus lisaajal hiilanud Marcus Lenk 21 silmaga ja Sverre Aav 14 punktiga.

 

Koondise peatreenen Marko Parkonen oli vaatamata valusale kaotusele positiivselt meelestatud. „Väga põnev mäng ju! Mäng oli rabe ja mõlemal poolel tehti kahtlaseid asju. Arvan, et pealtvaatajatel oli kindlasti väga huvitav jälgida. Ise sain ka naha märjaks ja kindlasti ka poistele hea kogemus aasta alguseks.“ Parkoneni arvates oli BSBC turniir väga väärtuslik, sest andis pildi meie koondise hetkeseisust. „Seis on normaalne. Kõik lähevad paremaks ja niisama ei anta meile midagi. Loodan, et kutid tahavad mängida ja mis kõige tähtsam areneda."

 

U16 poiste lõplik järjestus:

I koht – Läti

II koht – Eesti

III koht – Rootsi

IV koht – Soome

 

 

U18 koondise mäng Lätiga oli küllaltki ühepoolne. Avaveerand kaotati 25:15 ja kogu kohtumine 90:65. Eesti parimana tõi Henri Drell 13 silma. Lätlaste poolelt viskas turniiri MVP-ks valitud Valters Veveris 17 punkti. Eestlaste parimaks mängijaks valiti esmakordselt koondist esindanud Artur Konotšuk. Noormehe sõnul oli tal enne turniiri pinge peal, kuid mäng tuli tallegi üllatuseks väga hästi välja. „Viimases mängus oli juba väsimus sees ja olgem ausad, Lätil oli väga hea koondis.“ Konotšuk tunnistas, et Pärnu Sadamas meeste vahel mängimine annab talle omavanuste seas väikese eelise. „Mängin seal kogenud meeste vastu ja tänu sellele hakkab ka endal juba mängutarkust tulema.“ Isiklikus plaanis loodab Artur peagi välismaal mängima asuda.

 

U18 noormeeste teine koht läks Soomele, kes viimases kohtumises alistas musta hobuse Rootsi 101:75.

 

I koht – Läti

II koht – Soome

III koht- Eesti

IV koht – Rootsi 

Sulge

Ülekanded