Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Hanno Möttölä. Foto: erakogu.

BSBC korvpallitreenerite koolitusel esinevad nimekad lektorid

19.12.2018

3.-.4 jaanuarini toimub Tallinnas, Audentese Spordihoones Balti mere maade karikaturniir korvpallis, mille raames korraldab Eesti Korvpalliliit rahvusvahelise treenerite koolituse BSBC Clinic 2018. Lisaks kodumaistele lektoritele astuvad üles sellised nimekad tegelased nagu Soome läbi aegade üks edukamaid korvpallureid Hanno Möttölä, kogemustega NBA agent Jason Filippi, kogenud rahvusvaheline treener Russell Bergmann ja paljud teised.

Korvpalliliidu spordidirektori Alar Varraku sõnul oli koolituse planeerimisel selge eesmärk tuua Eestisse rahvusvahelise kaliibriga lektorid. „BSBC näol on tegemist regiooni ühe olulisema noorteturniiriga ja oleme igal aastal Eesti treeneritele võistluste ajal koolituse organiseerinud. Sel aastal soovisime lisaks uudsetele ja huvitavatele kõrgel tasemel loengutele pakkuda lisandväärtust ka välismaalt kohale sõitvatele korvpallitreeneritele. Seetõttu on palju välislektoreid ja kogu koolitus toimub inglise keeles,“ selgitas Varrak.

 

Koolituse esimene päev keskendub kolmele teemale: turundus- ja sotsiaalmeediategevused korvpalliklubidele, treenerite ja kohtunike vaheline kommunikatsioon ning korvpallurite treenimise psühholoogia.

 

Teise päeva põhirõhk on selgelt noormängijate rahvusvahelistel üleminekutel, kus näpunäiteid jagavad Rahvusvahelise Korvpalliliidu jurist Benjamin Schindler, kogemustega NBA skaut Jason Filippi, Sigma spordi agent Fabio Ceneri ja Soome endine tippkorvpallur Hanno Möttölä. Lapsevanema rakursist räägib Veiko Jurkatamm, kelle mõlemad pojad siirdusid korvpallurikarjääri jätkama välismaal – vanem poeg Taavi USA-s, San Francisco Ülikoolis ning Mikk Itaalias, Ravenna korvpalliklubis

 

Koolituse täpsed teemad, ajakava ja registreerimine SIIT!

 

Läänemere korvpalliturniiril löövad kaasa Eesti, Läti, Soome ja Rootsi U16 ja U18 vanuseklassi poisid ja tüdrukud. Mängud peetakse 3.-5. jaanuarini.

Sulge

Ülekanded