ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü

Vaata täispikkuses: Tütarlaste koondised teenisid kodusel BSBC turniiril võidu ja kaotuse

03.01.2020

Kodusel Balti mere maade karikaturniiri avapäeval teenisid Eesti tütarlaste koondised Rootsi eakaaslaste vastu võidu ja kaotuse - U16 neiud jäid vastastele alla 70:39 ja U18 rahvusesindus sai 71:61 võidu.

U16 rahvuskoondis alustas mängu hästi, võites avaveerandi 17:12. Teise mänguperioodi alguses tegid rootslannad aga 12:1 vahespurdi ja asusid juhtima 24:18. Serblasest peatreeneri Predrag Stanojcici juhendatav Eesti oli pallikaotustega. Poolajaks rebisid vastased ette 7 silmaga – 34:27.

Kohtumise teises pooles ei suutnud Eesti koondis mängu tagasi tulla ja pidi vastu võtma kindla kaotuse.

Eesti suurimad korvikütid olid Anna Maria Tamberg 8 ning Viktoria Timoštšuk ja Hanna Maria Sibul võrdselt 7 silmaga. Rootsi poolelt kerkis parimaks kerkis 18 punktiga Makolla Toure Bageyegou.

Vaata mängu täispikkuses siit:

U18 neidude koondis kaotas avaveerandi 19:21, kuid suutis poolajaks omakorda kahe punktiga juhtima minna (33:31).

Marko Parkoneni juhendatav Eesti suurendas kolmandal veerandajal eduseisu kuuele punktile (48:42), kuid Rootsi ei andnud alla ja viigistas seisu kui normaalaja lõpuni jäi seitse ja pool minutit (48:48). Eestlannad suutsid otsustavatel hetkedel enesekindlalt mängida ja tasuks saadi turniiri esimene võidupunkt.

Eesti parimana kogus Helena Stina Svilberg 22 punkti ja 9 lauapalli. Anna Gret Asi lisas 14 punkti, 8 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu ning Marie Anette Sepa arvele jäi 11 silma ja 6 söötu. Vastaste parim oli 17 punktiga Julia Nyström

Homme tuleb eestlannadel vastamisi minna Soome eakaaslastega.