ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü

Tütarlaste rahvuskoondised pidi BSBC viimastes mängudes tunnistama lõunanaabrite paremust

05.01.2020

Järjekorras 16. Balti mere maade karikaturniiri viimasel päeval kohtusid Eesti koondised Läti eakaaslastega. Pronksmedaliga lõpetanud U18 neiud kaotasid 52:74 ja U16 tütarlaste koondis jäi turniiri võitnud lõunanaabritele alla 65:90,

U18 neidude rahvuskoondis kaotas avaveerandi 7:21 ning poolajaks suurenes kaotusseis 22-punktiliseks – 22:44.

Turniirivõidu teeninud Läti sai kohtumise teise poole mängida pingevabalt, Eestile jäi näppude vahele viimane mänguperiood, mis võideti 20:7.

Eesti parim oli Anna Gret Asi 16 punktiga, Helena Stina Svilbergi arvele kogunes10 ja Marie Anette Sepp lisas 9 punkti. Vastaste resultatiivsem oli 16 punktiga Vanesa Jasa. U18 vanuseklassi turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Elizabete Bulene.

Vaata mängu täispikkuses!

Hõbemedali võitis Soome, kes lõpetas turniiri 93:66 võiduga Rootsi üle.

Eesti U16 alustas mängu 8:0 vahespurdiga, kuid lõunanaabrid haarasid avaveerandi järel 26:20 eduseisu. Lätlannad alustasid teist mänguperioodi omakorda 8:0 spurdiga. Eesti oli hädas visketabavusega ja poolajaks kärises vahe 18-punktiliseks (50:32).

Teisel poolajal vahet vähenda ei suudetud ja vastu tuli võtta turniiri kolmas kaotus. Kokkuvõttes lõpetas Eesti neljandal kohal

Viktoria Timoštsuk oli Eesti parim 20 punktiga, 10 silma lisas Hanna Maria Sibul. Naiskonna parimaks mängijaks valiti Marta-Eleri Jaama. Läti poolelelt viskas turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Luize Sila 14 punkti.

Teise ja kolmanda koha mängus alistas Rootsi numbritega 71:65 Soome naiskonna.