Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Marta Eleri Jaama, U18 Eesti koondis. Foto: Siim Semiskar

Eesti koondised Balti mere turniiri avapäeval: U18 neiud sepistasid võidu, U16 tütarlapsed kaotasid

03.01.2022

Tallinnas alanud 17. Balti mere turniiri avapäeval alistas U18 neidude Eesti rahvuskoondis tänu võidujanulisele tegutsemisele Soome 2. võistkonna 65:61.

Keandra Kooritsa kolm järjestikust korvi ning Marta Eleri Jaama tabav vabavise suurendasid kaks ja pool minutit enne matši lõppu eestlannade edu kuuele punktile, 59:53.

Soomlannad kahandasid tänu Verna Savioja viiele järjestikusele punktile vahe minimaalseks, mängida jäi minut ja 20 sekundit.

Keskväljakul vastase kaitsest jagu saanud Jaama söötis palli vabaks jooksnud Kristel Rattaseppale, kelle lähivise tõi võõrustajate leeri hetkelist kergendust.

Jaama, Rattasepa, Kooritsa, Jenny Roosi ja Hanna Maria Sibula ühine pingutamine kaitses ei lubanud vastaseid viimasel minutil hõlpsalt viskele. Anni Nurminenil ei jäänud muud üle, kui saata ligi seitsmelt meetrilt teele kaugvise. See tabas ja seis viigistus, 61:61.

Kooritsa korv viis koduvõistkonna taas ette. Pärast külaliste eksimist kaugviskel püüdis lauapalli 190 cm pikkune Jaama, kes söötis kiirelt Rattasepale ja tagamängija suunas omakorda palli Kooritsale. 188 cm pikkuse keskmängija kiirpealetung tõi vähem kui kaheksa sekundit enne lõppu tabloole numbrid 65:61.

Nurmineni kaugvise läks sihtmärgist mööda. Eestlannad lõid üksteisega käsi kokku ja embasid. Võidurõõm oli ausalt välja teenitud.

Koorits kogus 23 punkti ja 9 lauapalli, Jaama 22 punkti ja 12 lauapalli. Mõlemad neiud mängisid üle 30 minuti, peamiselt nende õlule jäi ülesanne skoori teha.

Tagamängijatel tuli näha vaeva, et soomlannade kaitsesurvet ületada, suures osas tulid nad ülesandega toime. Tänu agarale tegutsemisele tegid eestlannad 21 vaheltlõiget, neljal korral said palli vastaselt kätte Anette-Laura Tõks ja Sille-Liis Mölder.

U18 neidude Eesti koondise peatreeneri Marko Parkoneni sõnul andsid võidu heaks panuse kõik väljakul käinud kümme hoolealust: “Võistkond võitles tublilt. Võideldes tekkis ka väsimus ja osades olukordades andsid tüdrukud järele. Tekkis lihtsaid vigu, näiteks pallikaotusi poolkiirete rünnakute lõpus. Me ei suuda veel hästi tempot kontrollida ja vaadata, mis samal ajal ümberringi toimub. Aga peamine – tüdrukud võitlesid! Loodetavasti on teisipäevases mängus võitlejaid rohkem.”

Eestlannad juhtisid avaveerandajal 18:12. Jaama kaugvise suurendas teise veerandaja alguses edu 11-punktiliseks, 23:12. Poolaeg lõppes 32:28.

Jaama kaks järjestikust korvi viisid võõrustajad juhtima üheksa punktiga ja viimast perioodi alustati eduseisus 50:43.

U16 TÜTARLASTE EESTI KOONDIS PIDI LEPPIMA KAOTUSEGA

U16 tütarlaste Soome 2. võistkond asus eestlannade vastu juhtima 13:6. Triinu-Liisu Taali tabamus, Kätlin Kanguri kaugvise ja Lisa Sirgi kaks korvi viisi võõrustajad avaveerandajal ette 15:13.

Poolaja viimastel minutitel kuulus intsiatiiv samuti võõrustajatele, kes juhtisid 32:28. Külaliste tabav kaugvise tõi vaheajale minnes tabloole 32:31.

Kolmanda veerandaja alguses viisid 194 cm pikkuse Sirgi kolm korvi ja Kanguri tabamus kodunaiskonna juhtima 40:32. Siis jäid Eesti tüdrukud mitu korda soomlannade kaitsesurve all raskustesse ja külalised viigistasid 40:40.

Kayla Jade Frier lõpetas tulemuslikult kolm rünnakut järjest ja tabas vabaviske, 47:40. Treener Howard Frieri tütar sopsas veel kaare tagant, mis hoidis võõrustajate viiepunktilist edu ja veerandaeg lõppes 52:47.

Siis lülitasid soomlannad kaitses sisse veel ühe käigu. Võõrustajate tehniline praak aitas kaasa vastaste 14:0 spurdile ja 61:52 juhtima minekule. Alles siis tegi taas skoori Frier, kuid külalised hoidsid juba ohje kindlalt ja võitsid 76:63.

TU16 Eesti koondise peatreeneri Esko Tõnissoni sõnul võitlesid tüdrukud tublilt: “Saime oma võimalused rünnakul, mida me kahjuks ära lahendada ei suutnud.”

14-aastane Frier kogus 19 punkti, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, 14-aastane Sirgi 16 punkti ja 5 lauapalli, Kangur 13 punkti, 7 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja koguni 11 vaheltlõiget.

Eestlannad tegid vähem pallikaotusi ja rohkem vaheltlõikeid ning jäid lauavõitluses peale. Soomlannad kallutasid vaekausi enda kasuks tänu paremale visketabavuse protsendile – 50 % võõrustajate 33 % vastu.

U16 tütarlaste Eesti koondise liige Kätlin Kangur ründab Soome 2. võistkonna vastu. Foto: Siim Semiskar