Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
U16 tütarlaste Eesti koondise võidurõõm. Foto: Siim Semiskar

Tänu igaühe panusele pälvis U16 tütarlaste Eesti koondis Balti turniiril esimese võidu

04.01.2022

U16 tütarlaste Eesti koondise peatreener Esko Tõnisson tõstis teist päeva järjest esile hoolealuste võistluslikkust ja juhendaja sõnu kinnitas Soome 1. võistkonna alistamine 61:44.

Väljakuperenaised asusid Lisa Sirgi kolmest tabamusest ja Marleen Mikiveri korvist juhtima 8:4. Avaveerandaja finaalis sopsas Kätlin Kangur kolm vabaviset ja Eesti juhtis 20:15.

Teise perioodi keskpaigas hakkas eestlannade visadus kaitses püüdlusi kandma. Napp 22:21 eduseis kasvatati tänu spurdile 15:4 enne puhkama minekut 12-punktiliseks, 37:25. Skoori eest hoolitsesid Sirgi ja Kayla Jade Frier, energiliselt tegutses mõlemal väljakupoolel Kangur.

Soomlannad ei andnud järele ja kahandasid kolmanda veerandaja keskel vahe neljale punktile. Siis võtsid avapäeval Soome 2. võistkonnale alla jäänud võõrustajad end taas rohkem kokku, sest uskusid oma võiduvõimalusse.

Kanguri korv ja vabavisked olid 10:3 spurdi ajal kaalukad. Ent otsustavaks sai, et kõik väljakul viibinud Eesti tüdrukud pingutasid kaitses nii palju, nagu jaksasid. Ei küsitud peatreener Esko Tõnissonilt hingetõmbeaega.

Viimast perioodi alustati seisul 50:39, ligi viis minutit ei suutnud kumbki pool palli korvi saata. Kuni tabas Frieri lähivise. Võõrustajad otsisid peamiselt viskevõimalusi mõne meetri kauguselt korvist ega lootnud kaugvisetele. Kanguri ja Frieri tabamused suurendasid edu ning lõpptulemuse vormistas Anna-Liisa Kristovald.

TU16 Eesti koondise peatreeneri Esko Tõnissoni sõnul tagas võidu kogu võistkonna panus ja ühine pingutamine: “Kui esimesel päeval kadus tüdrukute tegutsemises mängu lõpus kindlus, siis seekord saime tänu kaitsesurvele edu ja vastased eksisid sageli visetel, mis suurendas ka enesekindlust. Rünnakul tuli luua teravust, vabaks jäädes visata ja korvi alt pall välja sööta, kui kaaslane oli paremal positsioonil.”

Kangur kogus 19 punkti, 6 resultatiivset söötu ja 8 vaheltlõiget, Sirgi 16 punkti, 9 lauapalli ja 4 vaheltlõiget ning Frier 14 punkti, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

“Võistkonna liidrite Kayla, Lisa ja Kätlini osa teame kõik, aga pean oluliseks ka teiste tüdrukute panust,” lausus Tõnisson.

Peatreener rõhutas, et tublid olid kõik – Isabella Raiendik, Anna-Liisa Kristovald, Marleen Mikiver Triinu-Liisu Taal, Anna Grits, Triin Kuusk, Helena Uuehendrik, Norah Marie Pae. Samuti ka ligi kaks ja pool minutit mänginud Polina Bodõlevskaja.

Tõnisson rääkis, et Sirgi väänas turniiri eel treeningul hüppeliigest ja 194 cm pikkuse korvpalluri mänguminutid hoiti kontrolli all.

Suure allajäämise lauavõitluses – 41 vs 61! – korvasid võõrustajad tahtejõulise ja tarmuka tegutsemisega avaminutist lõpuvileni.

U16 POISTE EESTI KOONDISEL NAPPIS JÕUDU

U16 poiste turniiril läksid võõrustajad vastamisi avapäeval Läti koondise alistanud Soome esindusega. Peatreener Kris Killingu hoolealuste stardikiirendus tõi edu 10:3, rõnga läbisid kaks kaugviset. Ent soomlased rühkisid peagi järele ja 10-minutilise heitluse järel olid tablool viiginumbrid 17:17.

Teisel veerandajal pääsesid põhjanaabrite parem kiiruslik tehnika ja suurem jõuvaru maksvusele. Elmery Abbey tõi nelja minutiga 9 punkti ja külalised asusid juhtima 41:28.

Pärast puhkepausi jaksasid väljakuperemehed vastupanu osutada paar minutit, siis läksid eduseisus 42:35 11 vastuseta jäänud punkti visanud põhjanaabrid oma teed, 53:35. Eestlaste rünnakupüüdlusi halvas külaliste aktiivne kaitse ja kolmandal veerandajal said nad vaid seitse punkti.

Ka viimasel perioodil püsis Soome järelkasvu ülekaal ja võit vormistati tulemusega 78:57.

Võitjate kontosse panustas Abbey vähem kui 19 minuti jooksul 19 punkti, 7 lauapalli ja 5 vaheltlõiget. Kaotajate edukaim oli 15 punkti toonud Gregor Vendla, kes tabas viiest kaugviskest neli. Seevastu võistkonnakaaslaste kolmepunktivisete tabavusprotsent oli veidi üle kümne – 29 sooritusest läbis rõnga vaid kolm! Võõrustajad kaotasid lauavõitluse koguni 20 palli võrra, 34 – 54.

Siim Semiskari tehtud teise võistluspäeva fotosid saab vaadata SIIT.

Viskel U16 poiste Eesti koondise tagamängija Romel Savi.