Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Ründab Anna Maria Tamberg, TU18 Eesti koondis. Foto: Siim Semiskar

Visalt pingutanud U18 neidude Eesti koondis lõpetas Balti mere turniiri kolmandana

05.01.2022

Audentese spordikeskuses lõppenud Balti mere turniiri viimasel päeval kaotasid peatreener Marko Parkoneni hoolealused teise-kolmanda koha mängus Läti võistkonnale 69:76.

Vaheldumisi skoori teinud Marta Eleri Jaama ja Keandra Kooritsa tabamused viisid võõrustajad ette 14:10 ja 19:14. Võistkonnakaaslastest tõi avaveerandajal punkte ka Sille-Liis Mölder ja põgusale pausile mindi seisul 21:19.

Teise veerandaja alguses tabas Jaama järjest kaks kaugviset, 27:21. Lätlaste kaitsest jagu saamisega tekkis aga raskusi, punktitoojate sekka lisandusid Anna Maria Tamberg ja Hanna Maria Sibul.

Pärast viigiseisul 41:41 lõppenud avapoolaega ei leidnud Koorits ja Jaama enam nii häid viskevõimalusi kui varem. Eestlannade rünnakud luhtusid ka pallikaotuste tõttu. Lõunanaabrid spurtisid 11:0 ja juhtisid viimasele perioodile minnes 64:48.

Kooritsa ja Tambergi tabamustest kahanes kaotusseis kaheksale punktile. Taas teenisid vastased punkte korvi alt ja tabasid ka keskpositsioonilt. Hoolimata visast pingutamisest kaitses võõrustajatel initsiatiivi tagasi võita ei õnnestunud.

Koorits kogus 24 punkti ja 5 lauapalli, seitsmest kaugviskest viis tabanud Jaama 21 punkti ja 8 lauapalli. Mõlemad neiud tegutsesid suure kasuteguriga, kaaslaste skooritegemise valmidus jäi väiksemaks, mis hõlbustas kaitsjate tööd.

TU18 Eesti koondise kapten Anna Maria Tamberg, kelle arvele jäid 9 punkti ja 6 lauapalli, pidas võidu ja kaks kaotust toonud turniiri õpetlikuks: “Kui saime kaitse toimima, hakkas ka rünnak paremini välja tulema. Head lahendused tulid siis, kui viiekesi koos viskevõimalusi otsisime.”

Kohtumise käiku Läti koondisega kirjeldas Tamberg nii: “Teadsin, et vastased alustavad teist poolaega hea häälestusega. Vajasime suuremat energiat, aga ei leidnud seda teise poolaja alguses. Suutsime kaotusseisu küll vähendada, aga järelejõudmisest jäi natuke puudu.”

Tambergi sõnul tuleb võistkonnale kasuks koondisekaaslaste omavaheline hea läbisaamine: “Oleme ka varem eri vanuseklasside koondistes koos mänginud, mis on üksteisemõistmisele kasuks tulnud. Suhtleme tüdrukutega peaaegu iga päev. Emotsionaalselt oleme ühel lainel. Turniiri kolmes mängus saime koostööd lihvida. Tuleb edasi treenida ja nõrku külgi parandada.”

Rapla Korvpallikooli kasvandik Tamberg teeb sügisest alates TalTech/NORDAID-i naiskonnas kaasa Balti liigas: “Tahan agressiivselt mängida, see tõstab emotsioone. Kui treener nõuab, siis tahan veel rohkem pingutada.”

TU18 Eesti koondisest kuuluvad TalTech/NORDAID-i naiskonda ka Jaama, Kristel Rattasepp ja Anna-Liisa Vannamik.

Kolm võitu kogunud Soome 1. võistkonnale järgnesid turniiritabelis Läti esindus kahe ja Eesti koondis ühe võiduga, Soome 2. võistkond kaotas kõik kolm kohtumist. Põhjanaabrite omavahelise kohtumise võitis esinduskoosseis 88:56.

Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti Soome 1. võistkonna kapten Meri Kanerva. Võistkondade parimateks korvpalluriteks nimetati võitjate koosseisus Fiia Hellsten, Lätil Enija Viksne, Eestil Jaama ja Soome 2. võistkonnas Verna Savioja.

U16 TÜTARLASTE EESTI KOONDIS SAI TURNIIRIL SAMUTI KOLMANDA KOHA

U16 tütarlaste Eesti koondis jäi turniiril juba esikoha taganud Läti korvpallurite vastu selgelt raskustesse avaminutist alates. Külalised juhtisid kahe ja poole minuti järel 10:2 ja avaveerandajal 29:12. Teine veerandaeg möödus tasavägiselt ja 17-punktiline vahe püsis.

Pärast puhkepausi põhjustas külaliste kaitsesurve võõrustajatel rünnates peataolekut, ridamisi tehti tehnilist praaki. Lõunanaabrid juhtisid kolmandal veerandajal 76:39 ja võitsid 102:54.

Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Läti koondise tagamängija Madara Šmite arvele jäid 17 punkti ja 7 resultatiivset söötu. 186 cm pikkune Evelina Otto kogus 20 punkti ja 17 lauapalli.

Kaotajate tulemuslikumad olid kapten Kätlin Kangur 14 ja Kayla Jade Frier 12 punktiga, Lisa Sirgi panustas 10 punkti ja 9 lauapalli ning Triinu-Liisu Taal 7 lauapalli.

Kolm võitu kogunud Lätile järgnesid turniiritabelis Soome 1. võistkond, Eesti ja Soome 2. võistkond ühe võiduga. Võrdse arvu võitude puhul otsustas paremusjärjestusse punktide vahe. Põhjanaabrite omavahelises kohtumises alistas esinduskoosseis teise esinduse 82:57.

Võistkondade parimateks nimetati Lätil Annija Brence, Soome 1. võistkonnas Emma Ristola, Eestil Kangur ja Soome 2. Võistkonnas Stella Jokela.

TU16 Eesti koondise peatreener Esko Tõnisson sõnas turniiriks valmistudes: “Märksõna on agressiivsus – avaldada kaitsega vastastele survet ja luua rünnakul teravust. Harjutasime, kuidas saavutada kaitsesurve avaldamisega eeliseid. Rünnakul keskendusime võimalikult kiirele lahenduste leidmisele.“

Tüdrukud täitsid ülesandeid püüdlikult ja pingutasid nagu jaksasid, arenguvaru leidub nii kehalise töövõime suurendamises kui ka tehnikaoskuste parandamises.

Siim Semiskari tehtud turniiri fotosid saab vaadata SIIT.

U16 tütarlaste Eesti koondis pärast Soome 1. võistkonna alistamist. Foto: Siim Semiskar