Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Foto: Siim Semiskar.

BSBC lõppes Eesti tütarlaste koondistele kaotustega, esikohad Soomele ja Lätile

05.01.2018

Eesti U16 tütarlapsed lõpetasid BSBC turniiri 69:75 kaotusega Läti koondise vastu, mis tõi neile neljanda koha. Lätlannadele riputati kaela hõbemedalid.

 

Võrdselt kulgenud esimese poolaja järel juhtisid eestlannad minimaalselt 38:37. Pärast poolaja pausi jätkus punkt-punkti heitlus. Viimasele veerandile mindi vastu 56:56 viigiseisult.

 

Eesti alustas otustavat neljandikku koosseisus: Anna Gret Asi, Triinu Ojala, Maarja Grünmann, Anete-Elisabeth Adler ja Marie-Anette Sepp.

 

Ojala alustas tabava kolmesega, kuid lätlannad vastasid kiirelt kaugviskega. Läti rebis seejärel ette 67:60. Eesti koondis oli hädas loogiliste lahenduste leidmisega rünnakul. Vastased surusid kaitses kõvasti ning jätsid meile vaid väga rasked, üle käe visked. Lõpuminutitel suudeti vahe vähendada kuuepunktiliseks, kuid lähemale tulla ei suudetud.  Hädas olid eestlannad ka lauavõitluses, selles jäädi alla tervelt 60-37. Võitjate parimana tõi Läti koondise parimaks mängijaks tunnistatud Elizabete Bulene 17 silma. Eesti koondises sai sama autasu Triinu Ojala, kes viimases mängus panustas 8 silma. Anna Gret Asi viskas eestlannade parimana 18 punkti.

 

Koondise peatreeneri Pierre Bressanti sõnul oli suur allajäämine lauas ka üks peamisi kaotuse põhjuseid. “Sarnaselt eilsele jäime lauavõitluses selgelt alla. Eile küll võitsime, kuid kaks korda järjest sellise lauavõitlusega ei võida. Eriti selliste mängijate vastu, kes väljas väga hästi viskavad. Me peame esmalt saama tugevamaks ja jõudma kiiremini õigetele positsioonidele.” Bressant jäi tüdrukute esitusega turniiril siiski rahule. “Koondis on nendele võistkondadele varasemalt kaotanud 20-30 punktiga. Me kaotasime esimese mängu 13 punktiga, eilse mängu võitsime ja selles kohtumises olime ikkagi lõpuni mängus sees. Arvan, et tüdrukute suhtumine on muutunud. Meil on tavapärasest pisut teistsugune atmosfäär ja mängustiil. Samas oleme mõndade tüdrukutega treeninud vaid neli päeva. Usun, et kuue kuu pärast oleme palju tugevam võistkond.” Suurimaks õppetunniks luges Bressant asjaolu, et tuleb kõvasti areneda nii füüsiliselt, vaimselt kui mänguliselt.

 

U16 tütarlaste esimese koha sai Soome koondis, kes alistas viimases mängus Rootsi 84:79. Soomlannade parimaks tunnistatud Janette Aarnio tõi võidumängus tervelt 31 punkti. Rootslannad lõpetasid turniiri kolmandal kohal. Nende parimaks mängijaks tunnistati koondise kapten Ekh Matilda, kes kogus mängus Soome vastu 22 punkti.

 

U16 neidude lõplik järjestus:

I koht - Soome

II koht - Läti
III koht - Rootsi

IV koht - Läti

 

***

U18 neiud kaotasid turniiri viimases kohtumises Lätile 54:62 ning saavutas kolmanda koha. Läti neiud lõpetasid BSBC puhaste paberitega ning võtsid kindla esikoha.

 

Kohtumise võtmehetke toimus kolmandal veerandil, mis kaotati 10:17. Otsustaval veerandil jõuti korraks küll veel kolme punkti kaugusele (50:53), kuid mäng muutus rünnakul liialt individuaalseks ja võit ning turniiri esikoht kirjutati Läti koondise kontosse. Võitjate resultatiivsemana tõi Aleksa Gulbe 20 punkti. Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Mära Mote viskas 13 silma. Eesti parimana viskas koondise parimaks mängijaks tunnistatud Janne Pulk 26 punkti.

 

Koondise peatreener Märt Kermon sõnas tänase mängu järgselt, et saatuslikuks sai ebaühtlane edurivi. “Meil on väga erineva kogemusega mängijad. Vahetusmängijad jäävad tasemelt natuke maha ja kõigis mänguolukordades ei orienteeru nii ruttu. Üldiselt mängisid siiski kõik hästi. Suutsime oma kaitsemänguga vastaste visked ära nullida. Ise jäime aga rünnakul pisut hätta.” Kermon tunnistas, et kindlasti jättis oma pitseri ka keskmängija Martha-Liisa Oinitsi mängust väljalangemine. “Oleks ta jäänud lõpuni, mine tea, mis oleks saanud,” sõnas Kermon.

 

U18 neidude päeva teises kohtumises alistas Soome ülisuurelt Rootsi, 108:50. Hõbemedali teeninud soomlannade turniiri parimaks mängijaks valiti Lotta Vehka-Aho, kes kogus viimases võidumängus 16 punkti. Rootsi U18 tütarlaste väärtuslikumaks mängijaks tunnistati Felicia Douvra.

 

U18 neidude järjestus:

I koht - Läti

II koht - Soome

III koht - Eesti

IV koht - Rootsi

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa