Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü

Balti mere maade karikaturniir tuleb XVI korda

27.12.2019

3. – 5. jaanuarini peetakse Tallinnas, Audentese Spodikeskuses järjekorras 16.  Balti mere maade karikaturniir (BSBC), millest võtavad osa Eesti, Läti, Soome ning Rootsi U16 ja U18 vanuseklassi koondised.

„BSBC näol on tegemist aasta ühe olulisima korvpallisündmusega, sest see avab noortekoondiste hooaja. Kõikides teistes kodumaistes korvpalliliigades sel ajal mänge ei toimu, et mängijad, treenerid, kohtunikud ja fännid saaksid tähtsast turniirist osa võtta,“ sõnas võistluse peakorraldaja Henri Ausmaa.

 

Eesti U16 ja U18 koondiste kandidaadid kogunesid treeninglaagrisse 27. detsembril. Lõplikud koosseisud BSBC turniiriks selguvad käesoleva aasta lõpuks.

 

Tütarlaste U16 koondist juhendab serblasest peatreener Predrag Stanojcic, abitreenerid on Allan Siimann ja Anastassia Ptitsõna.

 

Poiste U16 rahvuskoondise peatreener on TalTechi kõrgliigaklubi juhendaja Kris Killing, abitreeneriks Märt Kermon ja mänedžeriks Kaarel Traumann.

 

Neidude U18 koondise peatreeneri kohuseid hakkab täitma hinnatud Marko Parkonen. Aastaid korvpalliliidus töötanud Raiko Matsalust saab võistkonna mänedžer.

 

U18 noormeeste rahvusesinduse peatreeneri kohal asub toimetama Heiko Rannula. Abitreener Howard Frierit asendab eesoleval turniiril Venemaalt Eestisse naasnud Alar Varrak. Mänedžeritööd hakkab tegema Silver Jurno.

 

Eestlaste esimeseks vastaseks on Rootsi. U16 neiud lähevad roostlannadega vastamisi reedel kell 16:30, U16 noormehed kell 17:30, U18 neiud kell 18:45 ja U18 noormehed kell 19:45. Kõiki kohtumisi näeb otseülekandes Eesti Korvpalliliidu Youtube`i kanalilt.

 

Balti mere maade karikaturniiri raames toimuvad lisaks mängudele ka koolitused nii korvpallitreeneritele kui kohtunikele. 

 

BSBC turniiri toetavad Viking Line, Kultuurkapital ja Tallinna linn.

 

Turniiri ajakava

 

Piletiinfo:

Päevapilet – 5 eurot

Turniiri pass – 10 eurot

 

Pensionärid ja kuni 18-aastased pääsevad mängudele tasuta. 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers