Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Rainis Värv (vasakul). Foto: Siim Semiskar.

BSBC kohtunike koolitust juhendab nimekas hispaanlane

03.01.2020

Balti mere maade karikaturniiri raames toimub Tallinnas ka iga-aastane kohtunike koolitus, millest võtavad osa osalevate riikide perspektiivikad õigusemõistjad.

Koolitusprogrammi juhendab kõrgelt hinnatud FIBA instruktor Fernando Garzón Hispaaniast, kes alustas kohtunikutööd 1984. aastal, olles ise vaid 16-aastane.

 

Lisaks väljakukohtunikele on koolitusel ametiks ka nelja riigi (Eesti, Läti, Soome ja Rootsi) instruktorid – Eestist vastavalt Aare Halliko ja Rain Peerandi.

 

Lätist on kohal Oskars Lucis, kes on vilistanud FIBA Meistrite liigat. Samuti täidab instruktori kohuseid endine Rootsi koondislane ja FIBA kategooria kohtunik Oskar Lefwerth.

 

Maarjamaa väljakukohtunikest võtavad turniirist osa Alex Talisainen, Hendrik Laas, Rainis Värv, Rauno Kobin ja Arseni Bondarev.

 

„Nagu mängijatele on BSBC ka kohtunike jaoks tõestamise koht. Kaardistame regiooni perspektiivikamaid kohtunikke, kes võiksid tulevikus FIBA tasemel vilistada,“ kommenteeris Eesti Korvpalliliidu kohtunike divisjonijuht Aare Halliko.

 

BSBC turniir U16 ja U18 koondistele peetakse Audentese Spordikeskuses 3.-5. jaanuarini. Võistlust toetavad Viking Line, Tallinna linn, Eesti Kultuurkapital ja Ballzy.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa