Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Foto: Siim Semiskar.

Noormeeste koondised alustasid BSBC turniiri võidu ja kaotusega

03.01.2020

Eesti noormeeste koondised teenisid koduse Balti mere maade karikaturniiri avapäeval Rootsi eakaaslaste vastu võidu ja kaotuse: U16 rahvusesindus jäi alla 68:75 ja U18 noormehed seljatasid vastased suisa 74:45.

Kaspar Kuusmaa tabav vabavise avas U16 koondise mänguskoori kui mängitud oli juba kolm ja pool minutit. Agressiivse kaitsemänguga silma paistnud Eesti rebis esimeseks hingetõmbepausiks ette 22:14. Väljakuperemehed suutsid teisel mänguperioodil eduseisu punkti võrra kasvatada – mänguseis oli poolajaks 45:36.

 

Sügisel Madridi Reali noortesüsteemi siirdunud Audentese Spordiklubi kasvandiku Henri Veesaare arvele kogunes kahe esimese veerandiga 13 punkti ja 9 lauapalli, Maximus Solman lisas 10 silma.

 

Rootsi alustas kolmandat veerandaega 9:0 vahespurdiga ja viigistas seisu (45:45). Vastaste surve all  hätta jäänud Eesti jäi viimase veerandi eel kaheksapunktilisse kaotusseisu (56:64).

 

Viimane mänguperiood kuulus vastastele 21:12 ja Eestil tuli turniiri avamängus leppida kaotusega. Pallikaotusi kogunes eestlastele 29 ja hädas oldi ka visketabavusega – väljakult viskeid tabasid noortekoondislased 35-protsendilise täpsusega (24/67).

 

Maximus Solman kogus meie parimana 16 punkti, Henri Veesaare arvele jäi 15 silma ja 14 lauapalli. Karl Markus Poom lisas 13 punkti ja 6 lauapalli. Vastaste poolelt tõi William Erik Rachid Kermoury 19 punkti ja 8 lauapalli.

 

Vaata mängu täispikkuses siit:

 

Eesti U18 rahvusmeeskond läks mängu kiirelt 8:2 juhtima ja vastaste peatreener oli sunnitud aja maha võtma. Eestlaste hea hoog ei raugenud ja esimesele hingetõmbepausile mindi soliidses 22:5 eduseisus.

 

Heiko Rannula hoolealuste hoog ei raugenud ka teisel veerandajal – poolajaks kasvatati eduseis 25-punktiliseks (40:15).

Jõuvahekorrad ei muutunud ka kolmandal mänguperioodil – Eesti domineeris lauavõitlust, tabas paremini ja mängis suurema energiaga.

 

Otsustava veerandi eel oli väljakuperemeeste eduseis kasvanud juba 45-punktiliseks (71:26). Viimasel mänguperioodil tuli eestlastel võidule vaid punkt panna.

 

Hugo Toom tõi rünnakul ühtlaselt panustanud Eesti meeskonna parimana kõigest 12,5 minutiga 15 punkti ja tegi ka 4 vaheltlõiget. Markus Ilveri kontole läks lausa 5 vaheltlõiget ja lisaks ka 12 punkti. Johannes Kirsipuu kogus 8 silma, 4 lauapalli, 4 söötu ja 4 vaheltlõiget.

 

Rootsi koondise edukaim oli 15 punkti visanud Bobi Klintman, kapten Romeo Myrthil viskas küll 9 punkti, aga patustas ka koguni 11 pallikaotusega.

 

Vaata mängu täispikkuses siit:

 

Homme tuleb eestlastel vastamisi minna Soome eakaaslastega.

 

Statistika ja ajakava

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers