Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Foto: Siim Semiskar

Noormeeste U18 koondis lõpetas koduse Balti mere maade karikaturniiri kaotuseta

05.01.2020

Järjekorras 16. Balti mere maade karikaturniiri viimasel päeval tuli Eesti koondistel vastamisi minna Läti eakaaslastega. U18 poiste rahvusmeeskond alistas viimases mängus Läti 71:65 ja krooniti ühtlasi ka turniiri võitjaks  Ka U16 noormeeste koondis lõpetas turniiri võidukalt kui lõunanaabritest saadi lisaajal jagu 73:67. Turniiri lõpetasid nad kolmandal kohal.

Eesti alustas kohtumist agressiivselt, minnes kahe ja poole minuti järel ette 9:0. Heiko Rannula ja Alar Varraku juhendamisel vastaseid kaitses kõvasti survestanud noortekoondislased suutsid eduseisu hoida ja esimese hingetõmbepausile mindi 24:15 juhtimisel. Poolajaks suutsid lätlased vahe viiele punktile vähendada (41:36).

 

Kolmanda mänguperioodi alguses tegid lõunanaabrid kiire 6:0 vahespurdi ning haarasid esmakordselt eduseisu (42:41). Siiski suutis Eesti enne otsustavat neljandikku vahe taas viiele punktile suurendada (54:49). Viimasel mänguperioodil lätlasi lähemale kui nelja punkti kaugusele ei lastud.

 

Kasper Suurorg kogus kohtumise parimana 20 punkti, 8 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. U18 vanuseklassi kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Markus Ilver kogus 12 silma ja 7 lauapalli. Illimar Raiend lisas 12 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Lõunanaabrite resultatiivsem oli 16 punkti ja 10 lauapalli kogunud Noa Daniels Viljamsons.

Vaata mängu täispikkuses!

 

Teise koha teenis Soome, kes alistas turniiri viimases mängu suurelt Rootsi 71:47. Läti lõpetas pronksmedaliga.

 

Lõplik paremusjärjestus

 

Henri Veesaare kiired viis järjestikust punkti viisid Eesti U16 koondise ette ja pärast neljaminutilist mängu olid Kris Killingu hoolealuste edunumbrid juba 11:2. Lätlased tulid korraks kuue punkti peale, kuid veerandi lõpus olid taas teravamad väljakuperemehed. Mänguperioodi lõpetas Aleksander Tassa vise viimasel sekundil, mis viis Eesti ette 22:12.

 

Läti alustas teist veerandaega 5:0 vahespurdiga ja oli taas mängus tagasi. Eesti suutis aga neljandiku lõpus vastaste surve alt välja tulla ja poolajapausile siirduti valgesärkide 36:27 juhtimisel.

 

Pärast pikka pausi tuli mängu paremini tagasi Läti, kes alustas kolmandat veerandaega 5:0 spurdiga. Pärast võitluslikku veerandaega olid Eesti edunumbrid kahanenud kahele punktile – 49:47.

 

Tasavägiselt alanud neljandal mänguperioodil suutsid võõrustajad taas enam kui viie punktiga ette rebida kolm ja pool minutit enne lõpuvilet kui Gregor Alliku resultatiivne läbiminek viis Eesti ette 58:51.  Läti ei andnud alla ja viigistas 40 sekundit enne lõpuvilet viigini 61:61

 

Meie koondise rünnak lõppes valesööduga ja vastased said otsustava rünnaku endale. 6,4 sekundit jäi kellale kui Maximus Solman võttis vastaste mängujuhi veaga maha ja lõunanaabrid said palli küljeaudist mängu panna. Pall toimetati mängujuht Kristofers Karsloni kätte, kes tegi aga jooksu. Eestil jäi rünnaku sooritamiseks vaid 0,4 sekundit kuid korralikule viskele minna ei suudetud.

 

Gregor Allik kogus eestlaste resultatiivsemana 19 punkti ja otsustavatel hetkedel tabanud Henri Veesaar lisas 18 silma ja 9 lauapalli ning valiti meeskonna parimaks mängijaks. Karl Gustav Jurtšenko arvele jäi 8 ja Kaspar Kuusmaa kontosse kanti 7 silma. Lätlaste parimana tõi Markuss Lastiņs 15 silma.

 

Vaata mängu täispikkuses!

 

Lõplik paremusjärjestus

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa