Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
U18 korvpallikoondis. Foto: Heiko Rannula.

Heiko Rannula U18 koondisest: poistel silm säras ja tahtmist oli kõvasti - see on kõige olulisem

06.01.2020

Noormeeste U18 korvpallikoondis läbis koduse Balti mere maade karikaturniiri puhaste paberitega - järjepanu alistati nii Rootsi, Soome kui Läti eakaaslased. Meeskonna peatreener Heiko Rannula kiitis hoolealuste turniiriks valmisolekut. 

Koondis kogunes 27. detsembril, esimene ametlik mäng tuli pidada juba 3. jaanuari õhtul Rootsi vastu. "Sellise lühikese ajaga suurt muutust ei tee. Poistel silm säras ja tahtmist oli kõvasti - see on noortekorvpallis kõige tähtsam. Võidud tulidki võitluse, tahtmise ja kaitsemängu pealt," kommenteeris Rannula. 

 

Kui turniiri avamäng Rootsi vastu võideti suurelt 74:45, siis soomlaste vastu läks asi nugade peale - kolmandal veerandil olid eestlased jäänud juba 12-punktilisse kaotusseisu, kuid tänu agressiivsele kaitsemängule suudeti mängu tagasi tulla ja lõpuks võit võtta. Sealjuures lasti vastastel viimasel mänguperioodil visata vaid 8 punkti. 

 

"Võitsime kõik kolm mängu ikkagi kaitse pealt. Meie kolmeste protsent Soome vastu oli 16, sellise protsendiga mänge ei võida. Kompenseerisime selle puhtalt kaitsemänguga," rääkis koondise juhendaja. 

 

Eesti pidi turniiril läbi ajama ilma puhta keskmängijata. Meeskonna pikim oli turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Markus Ilver, kel pikkust 201 sentimeetrit. Tema on tüübilt selgelt ääremängija. "Kuna meil suuri mängijaid ei ole peame olema vastastest liikuvamad, agressiivsemad ja suutma tempot kiireks ajada. Loodame, et suvel on ka Mait Peterson (208 cm, Bologna Virtus, toim.) meile korvi all abiks."

 

U18 koondise juures alustas tööd ka 43-aastane tunnustatud kehalise ettevalmistuse treener Kari Hyökki, kes hakkab tulevikus vastutama kõikide rahvusesinduste füüsise eest. "Kari on väga hea professionaal ja suur abi kogu Eesti korvpallile. Tal on spetsiifilised teadmised üldkehalise ettevalmistuse vallas ning lisaks on ta endine korvpallur. Seega oskab ta neid nüansse ka korvpalli nurga alt vaadata," kommenteeris Rannula.

 

U18 rahvusmeeskonda ootab suvel ees B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste finaalturniir, mis peetakse 24. juulist kuni 2. augustuni Rumeenias, Oradeas. Eesti alagrupivastased on Island, Belgia, Soome, Ungari ja Küpros.

 

 

 

Sulge

Ülekanded