Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Ründab Anni Mujunen, U18 Soome 1. võistkond. Foto: Siim Semiskar

Balti mere turniiri teine päev: kolm Eesti koondist võõrustavad Soome esindusi, U18 noormehed lätlasi

04.01.2022

Tallinnas Audentese spordigümnaasiumis jätkuval 17. Balti mere turniiril sekkuvad konkurentsi avapäeval mänguvabad olnud Eesti noormehed.

U18 noormeeste Eesti koondise mäng Lätiga algab kell 15.15 ja U16 poiste Eesti koondise mäng Soomega kell 17.30 suures saalis.

U18 noormeeste Läti rahvuskoondis jäi avapäeva viimases, lõpuminutini paeluvalt möödunud heitluses alla esimest korda Balti mere turniiri osalevale Tšehhi Vabariigi võistkonnale 77:84.

Lätlased juhtisid 17:9, kuid tšehhid võitsid avaveerandaja 22:19 ega andnud edu kordagi käest. Mängida jäi veidi üle minuti, kui 10-punktilises eduseisus olnud Tšehhi koondise peatreener Petr Treml vahetas korraga väljakule viis hoolealust. Lõunanaabrid kasutasid võimalust ning kahandasid 40 sekundit enne lõpuvilet vahe kolmele punktile.

Väljakule naasnud tšehhide põhikoosseis tüüris kohtumise võidule. Võitjate kasuks viskasid viis korvpallurit kahekohalise arvu punkte.

U16 poiste Eesti koondise tänane vastane Soome sai Lätist jagu 73:62. Väikest ülekaalu omanud põhjanaabrid juhtisid avaveerandil 19:13, poolajal 37:30 ja kasvatasid 7,5 minutit enne kohtumise lõppu edu 14-punktiliseks.

Kolmesekundialas kogusid soomlased 44 punkti lätlaste 30 vastu. Mõlema võistkonna korvpallurid kaitsesid aktiivselt. Soomlaste arvele kanti 21 vaheltlõiget, neist 6 tegi Jelani Towa ja 5 Elmeri Abbey. Rünnakuid juhtinud Abbey tõusis 21 punktiga kohtumise kõige resultatiivsemaks. Keskmängija Olavi Suutela panustas võidu heaks 16 punkti ja 9 lauapalli.

Päeva esimeses suure saali kohtumises võõrustab Audentese spordigümnaasiumi võistkond U16 Läti koondist. Mäng algab kell 13.00.

Eesti õrnema soo korvpallurite koondised lähevad vastamisi Soome esindusvõistkondadega. Avapäeval Soome 2. võistkonnale kaotanud U16 vanuseklassi eestlannade mäng algab kell 16.30 väikeses saalis. Soome 2. võistkonna alistanud TU18 Eesti koondis rivistub väljakule kell 19.45 suures saalis.

Turniiri juhatas sisse U16 tütarlaste mäng Läti – Soome 1. võistkond. Lõunanaabrid juhtisid avaveerandil 21:14 ja poolajal 41:32. Otsustava äramineku tegid nad kolmandal veerandil, kui viskasid 14 punkti soomlannade 3 vastu.

Tulemusega 73:53 võitnud lätlannad teenisid 48 punkti kolmesekundialas. Ääremängija Evelina Otto kogus 15 punkti ja 11 lauapalli.

Samade riikide U18 neidude vastaseisus pani Soome 1. võistkond paremuse maksma tulemusega 79:63. Kaotajatele tõi Raina Tomasicka 30 punkti.

Siim Semiskari fotosid avapäeva mängudest saab vaadata SIIT.

16.45 TU18: Eesti – Läti

Balti mere turniiri käiku saab jälgida ja võistkondade koosseisudega tutvuda SIIT.