Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
U18 neidude Eesti koondis. Foto: Siim Semiskar

U18 neidude Eesti koondis alistus Balti mere turniiri liidrile Soome 1. võistkonnale

04.01.2022

Kolm veerandaega põhjanaabritele südi vastupanu osutanud Eesti järelkasvukoondise jõuvarud kahanesid neljandal veerandil ja kaotusenumbriteks kirjutati 54:71.

Kohtumiseks hästi häälestunud eestlannad asusid pärast Anna Maria Tambergi kahte järjestikust korvi ja Keandra Kooritsa tabamust juhtima 12:5 ning jäid avaveerandajal peale 15:14.

Tasavägine heitlus jätkus teisel ja kolmandal perioodil. Võõrustajad paistsid agarusega silma nii kaitses kui ka rünnakul, 194 cm pikkust soomlannat Albina Sylat hoiti valve all.

Kui kolmandast veerandajast oli üle poole möödas, viisid Marta Eleri Jaama kaugvise ja Sille-Liisi Mölderi tabamus Eesti viie punktiga ette, 43:38.

Kuigi soomlannad mängisid kaheksakesi ja Eesti kasutada olid kaksteist korvpallurit, tõhustasid külalised kaitset ega võimaldanud võõrustajatel lähipositsioonilt vabalt visata.

Põhjanaabrid juhtisid neljanda veerandaja hakul 50:45 ja poolteise minuti möödudes juba 56:45. Eestlannad tegid vastaste 18:2 spurdi vältel seitse pallikaotust, mis osutas jõuvarude kahanemisele.

Soome 1. koondis valitses otsustavat perioodi 27:11, teenis teise võidu ja tagas turniiril esikoha. Kahe põhjanaabrite võistkonna kolmapäevane omavaheline kohtumine enam liidrite kohta ei mõjuta.

Võitjate kasuks tõid Meri Kanerva 17 punkti ning Fiia Hellsten 15 punkti ja 11 lauapalli. Kaotajate tulemuslikumad olid Jaama 14 punkti ja 8 lauapalli ning Koorits 10 punkti ja 7 lauapalliga.

Soomlannade üleolekut ründeaktiivsuses näitasid 25 vabaviset, millest tabasid 16. Eestlannade arvud olid 5 tabamust 7 vabaviskest.

Peatreener Marko Parkoneni hoolealused lähevad turniiri viimasel päeval vastamisi Soome 2. võistkonnast 73:66 jagu saanud Läti esindusega. Kohtumise võitja saab teise koha.

Siim Semiskari tehtud teise päeva fotosid saab vaadata SIIT.