Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
Pall pooleks. Foto: Diana Jesin

G4S Noorteliiga U14 turniiril sirgub heade eeldustega poisse

27.01.2022

G4S Noorteliiga U14 poiste turniiril teeb kaasa 30 võistkonda, tooni annab suuremate korvpallikeskuste järelkasv.

 

Jäme ots on Tallinna, Tartu ning Harjumaa võistkondade Rae Spordikool/Kiili SK ja Saku KK käes. Neile püüavad järele jõuda KK Viimsi U14 Must ning teise divisjoni kaks tugevamat võistkonda, KK Pärnu ja Keila/Saue Korvpallikool.

 

II kvalifikatsiooni alagrupis teise koha saanud ja tänu sellele esimesse divisjoni tõusnud Paide KK7 on kaotanud kõik seitse kohtumist, Järvamaa võistkonna keskmine kaotus on olnud 56-punktine.

 

See-eest KK Pärnul tuli leppida II kvalifikatsiooni ühtlase konkurentsiga alagrupiturniiril Rae Spordikooli/Kiili SK, TalTech BS/Altiuse ja Keila/Saue Korvpallikooli järel neljanda kohaga.

 

Rae Spordikooli/Kiili SK peatreeneri Brett Nõmme sõnul näitab KK Pärnu ja Keila/Saue Korvpallikooli ülekaal teise divisjoni ülejäänud kuue võistkonna ees, et nende mängutase lubaks kaasa teha esimeses divisjonis.

 

KK Pärnu peatreener Mait Käbin suhtus stoilise rahuga olukorda, mis nende võistkonnaga sügisel juhtus. Läks nagu läks, praegu tuleb end maksma panna teise divisjoni põhiturniiril ja seejärel pürgida play-off turniiril nii kõrgele, nagu tiivad kannavad.

 

“Meie võistkonnas on neli tublit poissi, näen neis eeldusi tõusta vanuseklassi Eesti koondisse,” lausus Käbin. “Aga kui keegi nelikust ei saa mingil põhjusel kaasa mängida või langeb viie isikliku veaga välja, siis läheb meil kohe raskeks. Teised poisid on aasta-kaks nooremad, seega on loomulik, et neil pole vanuseklassi parematega konkureerimiseks veel piisavalt oskusi ega jaksu.”

 

Mitme poisi koroonaviirusega nakatumise või isolatsioonis viibimise tõttu pidi Käbin loobuma Eesti karikavõistluste veerandfinaalmängust Keila/Saue Korvpallikooli võistkonnaga. “See oli väga valus otsus, ma polnud kunagi varem pidanud ära jätma ühtki mängu,” sõnas ta.

 

Ligi 30 aastat treenerina töötanud Käbin tunneb hoolealuste treeningusse suhtumise üle rõõmu: “Kui võistkonnas on pärlid, poistel silmad säravad ja areng on silmanähtav, siis on tore tööd teha.”

 

Käbin, kes osaleb G4S Noorteliigas ka U16 võistkonnaga, tahab hoolealustele pakkuda mitmekülgseid treeninguid. Kehalist ettevalmistust viib läbi kergejõustikutreener Reili Kaljund. Pilatese ja oma keha harjutuste tundi juhendab Marge Rull, varem juhendas ka Mari-Liis Sprenk. Mõlemad treeningud toimuvad kord nädalas.

 

“Arvasin, et Pilates ei lähe poistele peale, aga on läinud väga hästi,” ütles Käbin. “Teen ise Piletese- ja võimlemisharjutusi kaasa. Kindlasti on minu osalemine poisse mõjutanud. Nad on jõudnud äratundmisele, et see on korvpallurile vajalik treening.”

 

Poiste vastupidavust on arendanud osalemine Aastajooksude sarja 1500 – 5000 meetri pikkustel etappidel Niidupargis, rannaliival ja Raekülas.

 

“Küsige, kuidas Martin Paasoja, Mihkel Kirves, Toomas Raadik, Rain Raadik, Sten Olmre, Robert Valge, Karl-Martin Kask, Rannar Raap ja Norman Käbin on hea mootori saanud? Ka nendega käisime jooksmas,” meenutas Mait Käbin.

 

 

KK Pärnu võistkond (vasakult): Robin Roman (32), Robin Miklas (23), Jesper Roman (7), treener Mait Käbin, Robin Mattias Indres (34), Andreas Pärn (77), Marlon Koitla (8), Sebastian Saar (34).

 

 

TIHE KONKURENTS TURNIIRITABELI TIPUS

 

Täisedu seitsme võiduga esimest divisjoni juhtiv Rae Spordikool/Kiili SK alistas viimases voorus lähikonkurendi, teisel kohal asuva Tartu Ülikool/KVL Ehituse 74:69. Jaanuari alguses Eesti karikavõitjaks kroonitud Emajõe linna võistkonnas puudusid koroonaviirusesse haigestumise tõttu mitu poissi, nende seas karikasarja finaalmängu kõige väärtuslikumaks korvpalluriks valitud Rando Sarapson.

 

Nõmme kasvandikud Rae Spordikoolis harjutavad vastavalt elukoha järgi kahes rühmas, 14 poissi Jüris ja 15 Järvekülas. Ühistreening toimub pühapäeviti. Kehalist ettevalmistust viib läbi Silver Palu ja individuaaltreeninguid juhendab Victor Gonzalez. Tublimad poisid osalevad G4S Noorteliiga põhiturniiri esimeses divisjonis, teised saavad mängupraktikat teises võistkonnas kolmandas divisjonis.

 

G4S Noorteliiga põhiturniiri on jõudnud ekvaatorini ja kõikidel võistkondadel võimalik oma kohta turniiritabelis parandada.

 

Nõmm lisas, et hea meel on näha ka TalTech BS/Altiuse vene poisse mängimas heal tasemel. Treener Romil Jermakovi hoolealused jõudsid Eesti karikavõistluste finaali ja püsivad G4S Noorteliiga põhiturniiril esikolmikus.

 

U18 noormeeste Eesti koondise abitreenerina tegutsev Nõmm soovitas silm peal hoida esimese divisjoni eesotsa võistkondade ning KK Pärnu ja Keila/Saue Korvpallikooli liidritel: “Leidub mitu heade eeldustega poissi. Nende edasine käekäik oleneb palju sellest, kui palju nad tahavad enda võimete ja oskuste arendamisel tööd teha.”

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa