Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
-Tartu Ülikooli KK/Eviko U19 meeskond | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli KK/Eviko U19 meeskond lõpetas hooaja pronksiga, TalTech BS/Fenster/TSK oli neljas

29.05.2022

Raplas toimunud noormeeste U18 vanuseklassi finaalturniiril teenis Eesti meistrivõistluste kolmanda koha Tartu Ülikooli KK/Eviko meeskond, kes sai põneva lõpuga pronksikohtumises 84:78 (27:20, 19:19, 10:23, 28:16) jagu TalTech BS/Fenster/TSK tiimist.

Mängu otsustavas faasis mõned tähtsad kaugvisked tabanud Rando Roos kerkis tartlaste resultatiivseimaks, kui viskas 28 punkti (kolmesed seejuures 5/13), hankis 7 lauapalli, jagas 5 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget. Efektiivsusteguri 32 kokku saanud Roos valiti ka tiimi parimaks mängijaks. Aleksander Tassa arvele jäi 16 punkti ja 4 korvisöötu ning keskmängija Aksel Brifk tõi 11 silma ja 13 lauapalli (neist 5 ründelauast).

 

TalTechi parimaks mängijaks hinnatud Kaspar Kuusmaa sai kirja 25 punkti, 16 lauapalli (neist koguni 10 ründelauast), 4 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget (efektiivsustegur 37). Tambet Pärismaa kogus 18 punkti, 8 lauapalli, 6 söötu ja 3 blokki ning Kristofer Järviste arvele kanti 15 silma, 13 lauapalli (neist 5 ründelauast), 6 söötu ja 2 vaheltlõiget.

 

Kohtumise käigus omajagu maa-ala kaitset kasutanud Tartu Ülikooli KK/Eviko lasi TalTechil võtta lausa 27 ründelauapalli ning abitreener Esko Tõnissoni hinnangul jäädi oma laua kontrollimisega eriti hätta kolmandal veerandil. "Nad harjusid meie maa-ala kaitsega ning me läksime neljandal mees-mehe peale üle ning suutsime siis ka lauda paremini blokeerima hakata. See oli võti. Saime sellega paremini jooksma ning enesekindlust juurde."

 

"Mängisime TalTechiga ka karikafinaali ning seal sai neile saatuslikuks just meie maa-ala kaitse. Kuigi tolles mängus meil oli pigem vajadus maa-ala mängida, kuna olime seal seitsmekesi. Aga siin mõtlesime, et proovime veidi teistmoodi läheneda kui eilsele mängule, et poisid paremini võitlema saada. Kui kolmandal õnnestus TalTechil maa-ala murdma hakata, siis edasi toimis mees-mees kaitse paremini. Otsustavad korvid tõid meil lõpuks liidrid teiste meeste teravuse pealt ära, kui (Aleksander) Tassa viskas ühe ja (Rando) Roos kaks kolmest," selgitas Tõnisson pronksimängu otsustavaid taktikalisi nüansse.

 

Hooaja kokkuvõtteks sõnas Tõnisson: "Pikk hooaja lõpp on olnud, kuna nii palju võistlussarju on olnud. Meie jaoks algas see esiliiga veerandfinaalidega ja aprill-mai on pidevalt mingeid kohamänge toimunud. Hea, et mehed on olnud otsustavates mängudes olnud terved, kuigi hooaja sees polnud meil liidreid, kui Tassa ja Aksel Brifk olid pikalt vigastatud. Hea, et nad olid lõpuks olemas ja said mängida ning ka pronksi ära võtsime. Sai positiivses võtmes hooaeg läbi."

 


-TalTech BS/Fenster/TSK U19 meeskond | Foto: Siim Semiskar

 

TalTech BS/Fenster/TSK peatreener Arkko Pakkas pead norgu ei lasknud ning kommenteeris pronksimängu loteriiks kujunenud lõpplahendust: "Tartu pani lõpus paar valusat viset ja ise eksisime, kui panime neli vabaviset järjest mööda. Rütm kadus ära. Nagu ikka need lõpud, paar viset keegi õnnestub ja sinna see läks. Aga me tõepoolest võitlesime nii palju, kui oskasime ja jaksasime. Tulime kenasti mängu tagasi ja olen kokkuvõttes rahul. Loomulikult oleks tahtnud võita, aga midagi teha pole."  

 

Kogu hooaja kiiret kokkuvõtet tehes sõnas Pakkas aga, et tegemist oli ülimalt keerulise korvpalliaastaga: "Väga raske hooaeg. Pärast koroonat, ütlen ausalt, mul treenerina oli väga raske süsteemi kätte saada. Kaks aastat poisid põhimõtteliselt ei mänginud, lisaks kooliasjad ja keeruline vanus... selle peale üles ehitada treeningprotsessi, kus sul on mängijad kogu aeg olemas ja saaks mingeid plaane ellu viia, oli väga keeruline."

Galerii
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers