Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
-Tartu Ülikool/Hundid | Foto: Siim Semiskar

Tüdrukute Mini-klassi pronksmedalid rändavad Tartusse

08.05.2022

Nädalavahetusel Pärnus toimunud Mini-klassi korvpalli Eesti meistrivõistluste finaalturniiril teenisid tüdrukute konkurentsis kolmanda koha Tartu Ülikool/Hundid, kes alistasid pronksikohtumises TalTech BS/Altiuse 58:18 (18:4, 13:4, 8:6, 19:4).

Tartu poolel kerkis 22 punkti, 11 lauapalli ja 6 vaheltlõikega parimaks Aleksandra Smirnov, kes valiti ka oma tiimi kõige väärtuslikumaks mängijaks. Maria Käärik lisas 12 silma ning Melinda Sõrmus tõi 6 punkti ja 12 lauapalli. TalTech BS/Altiuse poolel tõi Sofija Udovenko 8 punkti ja tiimi parimaks hinnatud Anastasia Sleptsova lisas 6 silma, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

 

Noorte tartlannade treeneritena tegutsesid endised naistekoondise mängijad Kätlin Korjus ja Janeli Lilleallik ning peatreener Korjus oli hooaja lõpufaasiga väga rahul. "Õnneks said lapsed sel hooajal mängudel osaleda ja koroona meid väga ei puudutanud. See oli väga positiivne. Mitu hooaega on olnud sellised, kus tüdrukud pole saanud korralikult mängida."

 

"Juba veerandfinaalid olid meil põnevad, kui saime teise Tartu tiimiga võistelda. See Tartu vaheline asi on ikka alati selline... Kindlasti andis tüdrukutele palju juurde laupäevane tasavägine poolfinaalmäng (TSA Kalevi vastu). Saime nii põneva kohtumise ja palju emotsioone. Sellega jäime väga rahule. Täna läks ka hästi, tüdrukud said medali kaela," jätkas Korjus.

 

Uurisime Tartu treeneri käest ka, kui raske on olnud noorte tüdrukute korvpallitrenni meelitamine. "Eks ikka natuke keeruline on. Siin öeldakse kohati, et korvpall pole tüdrukute mäng. Seda öeldi ka minu ajal. Aga minu arvates sobib korvpall nii tüdrukutele kui poistele. Me oleme ise käinud palju koolides kutsumas, aga tüdrukud kutsuvad ka oma sõbrannasid trenni, mis on väga tore."

 

"Me tegelikult ei pidanud üldse siia finaalturniirile pääsema, aga üks võistkond loobus play-off'idest ning see kõik tuli mulle üllatusena. Aga lisamängud olid lastele kasulikud ja selle üle olen õnnelik, et nad said veel mängida," sõnas TalTech BS/Altiuse peatreener Darja Puntsul.

 

"Meil on võistkonnas palju noori tüdrukuid, kes tulid alles sügisel (trenni). Meil on kindlasti arenguruumi ja loodan, et tulevikus saame näidata oma parimat mängu," lisas Puntsul.

 


-TalTech BS/Altius | Foto: Siim Semiskar

Galerii
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa