Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
-Audentese Spordiklubi U19 naiskond | Foto: Siim Semiskar

Tüdrukute U19 vanuseklassi pronksmedali võitis Audentes, kodus mänginud Rapla jäi neljandaks

29.05.2022

Raplas toimunud neidude U19 vanuseklassi finaalturniiril selgitati pühapäevases esimeses kohtumises välja pronksmedali omanik, kui Audentese Spordiklubi suutis kolmanda koha kohtumises Rapla Korvpallikooli esinduse üle mängida tulemusega 75:57 (16:11, 12:11, 25:19, 22:16).

Võitjate edukaimaks kerkis nende liider Keandra Koorits, kes kogus 32 punkti, 13 lauapalli, 3 söötu ja 5 vaheltlõiget (efektiivsustegur 34). Audentese naiskonna parimaks mängijaks hinnatud Mariell Friedemann tõi 16 silma, 9 resultatiivset söötu ja 6 vaheltlõiget ning Jenny Roos sai kirja 16 punkti.

 

Rapla poolel langes rünnakuraskus peamiselt kahe mängija õlgadele, kui Emma-Mia Küttis viskas 23 punkti, hankis 6 lauapalli ja tegi 3 vaheltlõiget ning Anna Maria Tamberg tõi 17 silma, 11 lauapalli (neist 6 ründelauast) ja 4 resultatiivset söötu.

 

Küsimuse peale, millega nad pronksimängus Rapla ära murdsid, vastas Audentese U19 naiskonna peatreener Andra Viirpalu naerdes: "Puhta tahtejõuga." Pärast lühikest mõttepausi jätkas ta: "Võib-olla oli asi selles, et Raplal domineerisid kaks mängijat, meil veidi rohkem. See sai ühel hetkel määravaks. Ja kindlasti see, et (Keandra) Koorits meid täna aitas, oli väga-väga suureks abiks."

 

"Üliraske ja keeruline hooaeg oli, sest pool aastat vaevas veel koroona ja kõik muud asjad sinna juurde. Mängisime palju viie või kuuekesi, et lihtsalt vastu pidada. Meil polnud hooaja sees mingit eesmärki turniiritabelis kuskile kohale jõuda. Üllatuslikult tuli põhiturniiril neljas koht ning kui me poleks Siilile üht loobumiskaotust andnud, siis oleks ilmselt lõpetanud kolmandana. Selle koha pealt võin öelda, et saan tüdrukutega väga rahule jääda. Eks me jõulude ajal veel lootsime, et saame kevadel täiskkoosseisuga lõpetada ja nautida, aga päris nii ei läinud. Seda enam on hea meel, et medali kätte saime," võttis Viirpalu kogu hooaja kokku.

 


-Rapla Korvpallikooli U19 naiskond | Foto: Siim Semiskar

 

Rapla Korvpallikooli U19 naiskonna peatreener Kaia Milling lausus pronksimängu kohta: "Üks allajäämise põhjus oli visketabavus (Rapla kahepunktivisked 23% ja kolmesed 25% - toim.). Aga päris paljud teised numbrid olid enam-vähem võrdsed. Kohati saime hästi vastu, aga lõpuks pani nende liider Koorits 32 punkti ja seda on ikka natuke palju. Me ei suutnud päris nii mängu tagasi tulla nagu eile. Jõudsime küll kümne peale, aga siis oli Audentes kindel ja pani mõned otsustavad visked ära. Tüdrukud olid tublid ja võitlesid hästi ning selle eest ma kindlasti tüdrukuid kiidaksin. Natukene jäi puudu."

 

Ka Millingu sõnul oli tegemist väga keerulise hooajaga: "Põhiturniiril saime kokkuvõttes ühe võidu. Teadsime, et see pole meie lagi, aga selle vanuseklassi jaoks on hooaeg olnud väga-väga keeruline. Meil läksid mõned mängijad teistesse linnadesse kooli või lõpetasid korvpalli üldse ära. Lõpetati ka hooaja sees ning olid mõned vigastused. Anna Maria Tamberg läks TalTechi ridadesse, mis tähendas, et teda meil igapäevaselt polnud. Ta käis küll mängudel, aga alati ei saanud."

 

Muredel oli Millingu jaoks lõpuks ka positiivne pool, kuna Rapla nooremad tüdrukud said kanda suuremat vastutust ning see tuli üldisele arengule kasuks. "Peaaegu kogu U16 koosseis sai hooaja jooksul U19 mänge kaasa teha, siin hooaja otsustavas faasis võib-olla veidi vähem, aga olid mõned ka siin juhtrollis. Oli keeruline, aga võlusime "nelja miinuse" lõpuks välja."

 

Kuna Rapla koosseisust on vanuse tõttu noorteklassi lõpetamas vaid üks tüdruk, siis on Millingul ja kogu Rapla klubil põhieesmärgiks kõikide tänavu U19 klassis mängivate tüdrukute korvpalli juures hoidmine. "Ma loodan, et see aitas, et jõudsime final four'ile, kindlasti oleks aidanud, kui oleksime saanud ka mingi medali kaela. Aga püüame selle nimel tööd teha," sõnas Milling lõpetuseks.

Galerii
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers