Avalehele Prindi
ONLINE mängud
Mängude järelvaatamine
et en
Menüü
-Audentese Spordiklubi/Siili SK U19 naiskond | Foto: Siim Semiskar

Audentese Spordiklubi/Siili SK jätkas võidumarssi ja lisas auhinnakappi U19 meistritiitli, Pärnu jäi hõbedale

29.05.2022

Raplas toimunud neidude U19 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste finaalturniiril jätkas oma läbi aastate kestnud kaotusteta seeriat Audentese Spordiklubi/Siili SK naiskond, kes finaalis sai 96:48 (25:12, 25:12, 18:18, 28:6) jagu Pärnu Spordikoolist.

Võitjate edukaimana viskas Sille-Liis Mölder 27 punkti, hankis 7 lauapalli, tegi 5 vaheltlõiget ja pani 2 kulpi. Kristel Rattasepp kogus 21 silma ja 7 vaheltlõiget, Hanna Maria Sibul tõi 11 punkti, 5 lauapalli, 5 söötu ja 4 vaheltlõige ning Marta Eleri Jaama arvele kanti 10 punkti ja 6 lauapalli.

 

Ilma poolfinaalis vigastada saanud liidri Elena Sutita mänginud Pärnu Spordikooli poolel kogus Katariina Rõngelep 19 punkti ja 6 lauapalli, Hiie Vent lisas 18 silma ja 10 lauapalli.

 

Siili naiskonna parimaks mängijaks valiti Sille-Liis Mölder ning turniiri MVP-ks Maarja Grünmann. Pärnu naiskonna parimaks mängijaks hinnati Elena Sutt.

 

"Kahjuks Pärnul üks põhimängija puudus, ma oleksin tahtnud, et tema oleks ka mänginud. Meie mängupilt oli selline, nagu ta oli. Kui vastased lasevad meil mängida nii, nagu me tahame, siis me mängimegi. Au ja kiitus Pärnule, nad olid väga tublid. Kui 50 punkti jäi vahe, siis eks see ongi hetkeseis," kommenteeris finaalkohtumist Audentese Spordiklubi/Siili SK peatreener Maia Dorbek.

 

"Need tüdrukud on kodukamaral neljandat aastat olnud võitmatud. Nad on sitked tüdrukud ja olnud pidevalt väga auahned. Nad tahavad meeletult tööd teha, laagrites ja igal pool mujal, kus oleme käinud. See võit ongi tulemus. Ainult üks tüdruk lõpetab noorteklassi ja kaotuseta seeria saab veel kaks aastat pikeneda," lausus Dorbek.

 


-Pärnu Spordikooli U19 naiskond | Foto: Siim Semiskar

 

"Meie saime maksimumi kätte!" rõõmustas Pärnu Spordikooli U19 naiskonna peatreener Katrin Kallit kohe intervjuu alustuseks. "Eesmärk finaalis oli kaitses hästi mängida, aga läks, nagu läks. Soovisin, et kõik saaks platsile. Kahju, et Elena (Sutt) mängida ei saanud, ta eile tegi (poolfinaalis) jalale ikka nii palju haiget."

 

Kogu hooaja peale tagasi vaadates sõnas Kallit: "Korvpalliliit tegi meile hooaja veidi kergemaks, kui reeglite järgi ei tohtinud Audentese Spordigümnaasiumi U19 tüdrukud ei tohi põhiturniiril mängida ning liituvad alles play-off'is. Tänu sellele saime hea stardipositsiooni ja ma ütlen ausalt, et Audentese Spordiklubi naiskond oleks ilmselt pidanud kõrgemal olema. Seega, meie jaoks oli see maksimum. Nii minule kui meie spordikooli korvpalliosakonnale oli see väga korda läinud hooaeg!"

Galerii
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers