Uudised

Robert Valge, kahes mängus kokku 40 punkti

Allajäämine lauas tõi valusa kaotuse Poolalt (lisatud A-divisjon)

24.07.2015

Noormeeste U18 koondis pidas EMil Austrias teise alagrupikohtumise, jäädes muidu võrdses mängus alla Poolale 68:79. Veel enne viimast veerandit olime taga 55:56...

Neljas veerand algas jõulisemate ja suuremate poolakate võimutsemisega, mis tähendas 8:0 spurti ning nende turvalist edu (64:55). Taavi Jurkatamme, Norman Käbini ja Madis Soodla korvidest tuli Eesti 5.50 enne lõppu järele 62:65, kuid sealt edasi mängu murrangut tuua ei õnnestunud. Kolme järgneva minuti jooksul ei saadud ühtegi punkti ning mäng oli sisuliselt tehtud. Lõpus imet ei sündinud.

Otsustavatel minutitel eksis kaks korda Siim-Markus Post, samuti Ivalo Pajumets, Käbin ja Pajumets tegid ka pallikaotused – eks tegijal juhtub. Õnne polnud ning kui 42 sekundit enne lõppu tabas Robert Valge kaugvise seisuks (67:74), siis oli see juba hilja.

Treener Olari Narits nägi vahetult pärast kohtumist põhjustena: „Viimasel veerandil pani Poola üles maa-ala, millega jäime jänni. Tulid mõned rumalad pallikaotused ja sealt omakorda poolakatele paar lihtsat kiirrünnakut. Nii ta seekord läks.Aga peamine kaotuse põhjus ikka peitub lauas. Kokkuvõttes tuleb mehi siiski ka kiita. Endast oluliselt suuremate ja tugevamate poolakatega võideldi kõvasti ega antud alla."

Eesti kaotas laua 28-43, korvisöödud 13-14, pallikaotusi meil 15, Poolal 14. Poola pink tõi 22, meie oma vaid seitse punkti. Poolakad said korvi alt 58, meie 36 punkti... Siin on juba piisavalt põhjendusi.

Kahepunktivisked Eestile 64,5 vs 55 %, kolmesed meile 24 vs 17 % (meil 29/7), vabavisked 64 vs 73 %. Poola sai kiirrünnakutest 19, Eesti 8 silma.

Robert Valge arvele kanti 19 punkti (visked 12/8), Norman Käbin 12+4lp+7rs (8/4), Madis Soodla 10+7lp (6/3), Taavi Jurkatamm 8+4lp (7/4), Siim-Markus Post 9+2rs (10/3), Kregor Hermet 6+5lp (6/3). Täna vaid 11.26 osalenud Arnold Mitt tõi 2p+2lp (5/1).

Meie alagrupis võitis Šveits täna Bulgaariat 60:50 ning neil on nüüd Poolaga liidrina kaks võitu. Eestil on võite üks ning sellesse seltskonda või täna õhtul liituda Inglismaa, kel ees kohtumine Albaaniaga. Edasi pääseb alagrupist vaid kaks paremat, järgmised kaks jätkavad heitlust kohtadele 9.-16.

Laupäeval kohtub Eesti tähtsas mängus kell 14.30 Šveitsiga. Pöidlad pihku!

„Meie ei saa ühtegu vastast alahinnata,“ tähendas Narits. „Kui suudame kokkulepitud asjadest kinni pidada, siis oleme võimelised kõiki võitma. Samas kui läheme vastseid mütsiga lööma, siis võime ka Albaaniale kaotada. Ütlen veelkord - meie jaoks on siin kõik tugevad vastased.“

Muid tänaseid lõppenud matše: Ungari-Belgia 74:72, Šveits-Bulgaaria 60:50, Holland-Valgevene 79:51, Sloveenia-Luksemburg 80:44, Iisrael-Iirimaa 109:57, Island-Makedoonia 90:64, Gruusia-Šotimaa 99:50.

Pildil: Kregor Hermet.

*       *       *

A-divisjoni turniirilt Voloses

Seal mängib teatavasti 16 koondist neljas neljases alagrupis ning homme peetakse viimane alagrupiturniiri voor. Igast grupist pääseb edasi kolm paremat, võidud võetakse kaasa, nii et heitlus jätkub kuuestes vahegruppides, misjärel toimuvad veerandfinaalid.

Reedestes põnevamates mängudes võitis Hispaania Ukrainat 70:68, Montenegro Saksamaad 64:55, Serbia Lätit 67:64 (enne lõppu serblaste 16:2 spurt), Türgi Soomet 80:63, Itaalia Venemaad 63:54, Horvaatia Bosnia & Hertsegoviinat 77:76 (-24 pealt) ning Leedu Kreekat 70:64 (seisult 60:64).

A-grupp: Prantsusmaa 2, Hispaania, Tšehhi 1, Ukraina 0 (korvide vahe -5)

B-grupp: Serbia, Saksamaa, Läti, Montenegro - kõigil 1 võit

C-grupp: Türgi 2, Itaalia, Venemaa 1, Soome 0

D-grupp: Leedu 2, Kreeka, Horvaatia 1, BIH 0

Laupäeval kohtuvad: A.) Hispaania-Tšehhi, Ukraina-Prantsusmaa; B.) Serbia-Montenegro, Läti-Saksamaa; C.) Venemaa-Türgi, Itaalia-Soome; D.) Leedu-Horvaatia, Kreeka-BIH.