Uudised

Marie Anette Sepp. Foto: Hendrik Osula/FIBA

TalTech/NORDAID teenis Balti liigas võidu, Tallinna Ülikool kaotas napilt

29.11.2021

TalTech/NORDAID alistas pühapäeval Leedus Šiauliai-Vilmersi 70:66, samuti võõrsil mänginud Tallinna Ülikool kaotas Riia Spordiklubi naiskonnale 77:79.

Hoolimata laupäevasest suurest, 22:79 kaotusest Balti liigas võidult võidule sammuvale Riia TTT-le alustas TalTech/NORDAID kohtumist Šiaulia-Vilmersi naiskonnaga edujanuliselt.

Teise veerandaja alguses viis Eesti koondise mängujuht Marie Anette Sepp tehnikaülikooli 10 punktiga juhtima ja enne hingetõmbe vaheajale minekut tabas Tatjana Drozdova kaugviske, mis tõi tabloole numbrid 36:31.

Teisel poolajal rullus tasavägine vastasseis. Kui lõpuni jäi alla nelja minuti, suurendas Annika Kösteri kaugvise külaliste edu kaheksale punktile, 62:54. Võõrustajad vähendasid kaotusseisu ühele punktile, kuid TalTech/NORDAID tüüris tänu Kristel Rattaseppa kaugviskele ja nii Sepa kui ka Kösteri tabavale vabaviskele võidule.

Suuremat koormat kandis põhiviisik. 19-aastane Sepp panustas võidu heaks 18 punkti, 6 korvisöötu ja 5 lauapalli, 18-aastane Maarja Grünmann 11 punkti ja 7 lauapalli, 29-aastane Köster 10 punkti ja 5 lauapalli, 22-aastane Sofia Kosareva 9 punkti ja 16-aastane Marta-Eleri Jaama 8 laupalli.

TalTech/NORDAID-i abitreener Raido Ringmets kirjeldas nädalavahetusel toimunut. Tema sõnul suhtusid Riia TTT korvpallurid kohtumisse täie keskendatusega. Nädal varem Tallinnas peetud matšis jäid nad peale vaid üheksa punktiga ja möödunud nädala kolmapäeval kaotasid kodusaalis Euroliiga mängu Praha naiskonnale.

“Olime treeneritega valmis, et TTT tuleb meile kohta kätte näitama,” lausus Ringmets. “Lubasime riialannadel visata 79 punkti, kaitses seisime enam-vähem korralikult. Aga viskele oli väga raske saada.”

Šiaulia-Vilmersi naiskonnale oli TalTech/NORDAID oktoobri alguses kodusaalis alistunud 13 punktiga. Tehnikaülikooli esindus on vahepeal koostööd harjutanud ja hooaja avamängu pidanud Köster tõi lisajõudu ja kogemusi.

“Meie naiskonna vahetusmängijate pink oli pikem ja olime värskemad,” ütles Ringmets. “Tüdrukud pidasid kinni taktikast, mida palusime järgida. Oleksime võinud varem eduseisu kindlustada, aga hoolealustel tekkis võidukartus ja võõrustajad jõudsid ühe viske kaugusele. See oli tüdrukute jaoks väga hea võit.”

TalTech/NORDAID asub turniiritabelis kahe võidu ja kuue kaotusega kuuendal kohal.

TALLINNA ÜLIKOOLI LIIDRITE SUUR TÖÖVÕIME

Laupäeval heitlesid Tallinna Ülikooli korvpallurid SBK Liepaja/LSSS esindusega kolm veerandaega võrdväärselt. Viimasel perioodil pääses maksvusele kodunaiskonna pikem vahetusmängijate pink ja nad võitsid 85:71.

Eesti koondise liige Laina Mesila-Kaarmann näitas tugevat töövõimet. Ta panustas üle 37 minuti väljakul viibides 37 punkti ja 12 lauapalli. Keskmängija tabas 24 kahepunktiviskest 15 ja 11 vabaviskest 7. Ta meelitas vastaseid tegema 10 isiklikku viga.

Eesti koondises 14. novembril lahkumismängu pidanud 39-aastane Merike Anderson aitas naiskonda 37 minuti kestel 12 punkti, 11 resultatiivse söödu ja 4 lauapalliga. 36 minutit rassinud Jane Svilbergi osa oli 10 punkti, 4 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kolme 15-16-aastase korvpalluri kontosse kogunes 4 punkti.

Pühapäevase matšis juhtis Riia Spordiklubi (RSU) 75:71. Peatreener Janne Schasmini hoolealused viigistasid 75:75. Mesila-Kaarmannile vilistati viies isiklik viga, kui lõpuni jäi alla kahe minuti. Taas läks RSU tänu tabavatele vabavisetele juhtima ja hoidis edu lõpuni.

Jälle tegi suurepärase etteaste Mesila-Kaarmann, kes kogus 31 punkti, 11 lauapalli, 4 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget. Andersoni arvele jäid 27 punkti, 10 söötu, 4 vaheltlõiget ja 3 lauapalli. Svilbergi osa oli 13 punkti, 8 lauapalli ja 3 korvisöötu. Kolmikule kogunes 35–38 mänguminutit.

Juhtiv trio vedas peatreeneri sõnul naiskonda püüdlikult: “Nad panustasid meeletu tahtmisega ja ägedalt. Teadsime sügisel enne hooaja algust, et ees ootab raske turniir, ja ongi olnud raske. Aga me ei hakanud laupäeval säästma jõudu järgmise päeva mänguks. Tegutseme nii hästi või halvasti, nagu parajasti suudame, suhtuda tuleb professionaalselt.”

Tallinna Ülikooliga ei sõitnud Lätimaale Eesti koondise liikmed Birgit Piibur ja Martha Liisa Oinitš, kes peab Schasmini sõnul minema operatsioonile.

“Viis meie mängijat osalesid Eesti koondisega Euroopa meistrivõistluste valikturniiril, sel ajal ei saanud võistkondlikke treeninguid teha. Ootaks, et noored tuleksid julgemalt mängu,” lausus Schasmin.

Tallinna Ülikool asub turniiritabelis kahe võidu ja kuue kaotusega seitsmendal kohal