Uudised

Martin Müürsepp. Foto: Siim Solman, AVIS UTILITAS Rapla Facebook

Rakvere Tarvas teenis kodupubliku ees teise võidu Paf Eesti – Läti korvpalliliigas

03.12.2021

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas alistas kodusaalis pallinud Rakvere Tarvas (2/9) tugeva viimase veerandaja toel külla sõitnud Tallinna Kalevi (3/7) tulemusega 91:83.

Avaveerandil initsiatiivi haaranud Kalev ei suutnud Tarvast kandadelt maha raputada. Esimesed kolm korvi kaugviskejoone tagant sopsanud võõrustajad olid küll kolm minutit enne perioodi lõppu taga 13:20, ent koguni seitsme pallikaotusega patustanud kalevlased lubasid võõrustajatel 20:20 viigistada.

Tasavägiselt kulgenud teise ja kolmanda veerandaja tulemusena seisis viimase perioodi eel tablool Kalevi 6-punktiline edu 66:60. Siis vallandus peagi lõpuheitlus.

RAKVERE TARVAS – TALLINNA KALEV

91:83

SEISU ARENG

1. veerand 20:20, 2. veerand 41:45, 3. veerand 60:66, 4. veerand 91:83.

PUNKTID

Toms Ķēdis 19 (2 p 2/4, 3 p 4/6, vv 3/4), Kaido Saks 16 (2 p 2/3, 3 p 3/6, vv 3/3), Igor Josipović 15 (2 p 6/15, vv 3/4), Aleksa Nikolić 15 (2 p 4/11, vv 7/7) – Eduards Hāzners 22 (2 p 6/7, 3 p 2/6, vv 4/4), Mario Paiste 17 (2 p 2/2, 3 p 4/5, vv 1/2), Joonas Järveläinen 16 (2 p 5/7, 3 p 2/8).

LAUAPALLID

30 – 36. Nikolić 7, Saks ja Ķēdis 3 – Michael Buchanan 16, Paiste 6.

SÖÖDUD

22 – 19. Nikolić 10, Ķēdis 3 – Quincy Taylor 6, Paiste 4.

MUUD ARVUD

Kaugviskeid tabati võrdselt: Tarvas 11/22, Kalev 11/26. Vahetusmängijate pingilt kogus kodumeeskond 33 silma külaliste 10 vastu.

MIDAGI ERILIST
Tarva meeskonnas ei teinud kaasa Sten Saaremäel. Kalevi särgi tõmbasid esimeseks mänguks selga kaks uustulnukat. 213 cm pikkune USA keskmängija Michal Buchanan kogus 32 minutiga 16 lauapalli ja 13 punkti. 18-aastane 203 cm pikkune lätlane Daniils Smirnovs osales 4 minutit ja tabas ühe kaugviske.

LÕPUHEITLUS

Otsustavast veerandajast oli mängitud 4 minutit, mille jooksul õnnestus Martin Müürsepa hoolealustel 10:1 vahespurdiga kohtumist 78:75 juhtima minna. Kalevi eest vastasid kahestega järjepanu Paiste, Hāzners ja Taylor, kuid oma viimast sõna polnud veel öelnud Tarva leegionärid Josipović ja Ķēdis, kelle resultatiivsest tegevusest Tarvas taas 86:81 juhtima asus ja ohjad haaras.

Pisut enam kui minut enne kohtumise lõppu tabas Saks kaugviske, mis otsustas kohtumise võitja. Lõppskoori 91:83 vormistas vabaviskejoonelt Rakvere meeskonna mängujuht Nikolić.